Clean Master – Android RAM Temizleme Uygulaması

Android işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilmiş bir sistem ve ram temizleme yazılımı olan Clean Master arka planda çalışan görevleri sonlandırır. Böylece daha fazla boş RAM alanınız olur ve cihazınızın pil ömrü uzar. Uygulamanın ‘Geçmiş Silici’ özelliği ön belleklerle kalıntı dosyaları tek dokunuşla temizleyebilmenizi sağlar. Clean Master’la Android cihazlarda genellikle yüzlerde MB/GB birikmiş halde olan bu dosyaları temizleyerek cihazınızı sadeleştirebilirsiniz.

Sadelik, gizlilik ve pil ömrü isteyen kullanıcılar için ideal bir Android uygulaması olan Clean Master’ın ana menüsünde bulunan temizleme alanları cihazınızı bütün fazlalık verilerden kurtarmanızı sağlar. Bu uygulamayla Whatsapp, Wechat, Spotify vb. mesajlaşma programlarındaki konuşma geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Aynı şey web tarayıcısı ve Google arama geçmişi için de geçerlidir. Clean Master bünyesindeki ‘Görev Sonlandırıcı’ hem RAM’i işgal edip hem de pil ömrünü boşa harcayan gereksiz arka plan uygulamalarını sonlandırmanızı sağlar. Görev Sonladırıcı’ya Root izni verirseniz performansı daha da yüksek olur.

Uygulamayı kullanarak telefonunuzda bulunan uygulamaları kaldırdıktan sonra dilerseniz daha sonra tekrar kurabilirsiniz. Bunun için apk dosyalarını sd kartına yedeklemelisiniz; böylece istediğiniz zaman apk dosya kurucu ile tekrar kurmanız mümkün olur.

Eğer bu uygulamayı beğenmediyseniz burada bulunan Android Assistant uygulamasını deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git