Dark Passage E-Spor Türkiye Tarihine Geçti

Dark Passage, 2003 yılında kurulmuş bir ekip. Ülkemizde E-Spor yani elektronik spor uygulamasının başlamasıyla birlikte bu ekiplere her gün bir yenisi ekleniyor. Ancak Dark Passage ülke tarihine adını altın harflerle yazmayı çoktan başardı. Nasıl mı? Hemen anlatalım.

Öncelikle şunu belirtmek lâzım. Dark Passage ekibi birçok alanda mücadele etmekte. Ancak bu makalede değineceğimiz konu League of Legends ekibi. Bilindiği üzere League of Legends (LOL), Türkçe desteği de olan ve Türkiye’de oldukça yaygın biçimde oynanan Riot Games oyunlarından.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Türkiye Büyük Finalleri’ni televizyondan ya da internetten görmüş olabilirsiniz. Oluşturulan lig süresince en iyi 8 LOL takımı mücadele etmiş, bu takımlardan ilk 4 sırayı alan takımlar çift taraflı eleminasyon sistemiyle finale kadar erişmeye çalışmışlardı. 5 Oyun üzerinden oynanan finalde Dark Passage ile Team Turquality ekipleri karşılaşmış ve galibiyet 3-0 ‘lık net skorla Dark Passage ekibinin olmuştu.

İşte o Türkiye Büyük Finali’nin galibi Dark Passage, Dünya Şampiyonası’na katılabilmek için Rusya temsilcisi “Russian Forces” ve Okyanusya temsilcisi “Legacy E-Sports”u aşması gerekmekteydi. Wild Card olarak geçen bu etkinlikte tüm takımlar birbirleri ile ikişer kez karşılaştılar ve en fazla galibiyet alan iki takım 14 Ağustos Perşembe günü aralarında beş oyun üzerinden gerçekleşecek final maçına çıktılar. Dark Passage ve Legacy E-Sports ekipleri ilk gün sonunda 3 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile birbirlerinin rakibi oldular.

Finaller, beklediğimizden kolay geçti. Dark Passage By.Nogame ekibi, Legacy E-Sports’a adeta kök söktürerek 3-0’lık galibiyet ile salondan ayrıldılar ve önümüzdeki aylarda Tayland’da düzenlenecek LOL Dünya Şampiyonası etkinliğine adını yazdırmayı başardılar. Üstelik bu, Türkiye’nin uluslararası anlamda kazandığı en önemli E-Spor başarısı olarak da tarihe geçti.

Dark Passage Şampiyonluk

Takımdan bahsedecek olursak, üst koridor oyuncusu fabFabulous, ormancı Crystal M, orta koridor Naru ve alt koridorda HolyPhoneix ve Touch ikilisinden oluşmaktaydı. Takımımızın Türkiye’deki maçlarında destek oyuncusu olan Trielbaenre, genç yaşı sebebiyle uluslararası maçlara gidebilmek için vize alamadı. Bu nedenle HolyPhoneix’in Norveç’ten arkadaşı Touch ile bir yıllık sözleşme imzalandı ve kadroya dahil edildi. Herkes takım ile Türkçe bilmeden nasıl konuşacağını merak ederken, Touch birbirinden başarılı oyunlar sergiledi. Tabi ki takımın tamamının adeta tek bir kişi tarafından yönetilircesine uyumlu çalışmalarının da bu başarıda etkili olduğunu söylemek gerekir.

Bu yazının sonunda tekrar Dark Passage ekibini tebrik ediyoruz ve düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda kendilerine başarılar diliyoruz. Kore, Çin, Avrupa, Amerika bölgelerinin takımlarının katılacağı bu şampiyonada, yine harika mücadeleler izleyeceğimizden şüphemiz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git