Dokunmadan Tuş Kilitleme Uygulaması: Auto Screen On Off

Telefonunuzu tuş kilidi tuşuna basmadan, elinizi ekrana veya başka bir yere dokunmadan kilitlemek ve açmak ister miydiniz? İşte tam size göre bir uygulama var. İsmi Auto Screen On Off.

Auto Screen On Off uygulaması, telefonun sensörü sayesinde size işlev sağlıyor. Auto Screen On Off uygulamasını yükledikten sonra aktif ediyorsunuz. Sonra elinizi sensöre koyunca ekran kapanıyor. Yalnızca ışık sönmüyor aynı zamanda tuş da kilitleniyor. Flip Cover kılıfını kullananlar ve ya telefonu cebinize koyduğunuzda tuş kilidinin otomatik olarak kilitlenmesini isteyenler için etkili bir uygulama olacaktır. Denenmiş ve onaylanmış bir uygulama olarak çok kullanışlı bir performans sağlıyor.

Yalnız uygulamanın bir de dezavantajı bulunuyor. Telefonunuzla konuştuğunuzda sensörler çalışmaya devam eder. Bazı modellerde ışık yanar. Karanlık alanlarda ışık görünür. Sensörün aktif olduğunu belli eder. Bu uygulamayı kullandığınızda da sensör çalışmaya devam eder ve açık kalır. Bu nedenle de oldukça fazla şarj tüketebilir. Bu dezavantajı dışında uygulamanın hiçbir kötü tarafı yok. Kısa bir süre deneyip kendiniz görebilirsiniz. Daha sonra ister kaldırabilir isteseniz de kullanmaya devam edebilirsiniz.

3 Replies to “Dokunmadan Tuş Kilitleme Uygulaması: Auto Screen On Off”

 1. Hatice dedi ki:

  General Mobile Discovery kullanıyorum uygulamayı yükledim ama çalıştıramıyorum aktif duruma getirdim ama çalışmıyor.Kılıfıda var .Telefonun ekranı kırılmıştı ve yaptırıldı nedeni bu olabilir mi ?

  1. Funda dedi ki:

   Özellikle Discovery için sorunsuz çalışan bir uygulamadır. Ekran hassasiyeti Auto Screen On Off için en önemli etkendir. Eğer uygulamada problem yaşıyorsanız ekranınız hasardan sonra eski performansı veremiyor demektir.

 2. Zehra dedi ki:

  Benim telefonum vestel Venüs 5.5x ben bu uygulamayi kilit ekranina nasil getirebilirim yardim edebilir misiniz lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git