• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu OPPO R5 Özellikleri

OPPO, yeni iki akıllı telefonu R5 ve N3’ü tanıttı. iPhone 5 serisini andıran dünyanın en ince akıllı telefonu olan R5’in özelliklerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

  • Tasarım

Artık yeni telefonların olmazsa olmazı olarak nitelendirebileceğimiz Android 4.4.2 ColorUS 2.0 UI işletim sistemi ile gelen telefonun 155 gramlık bir ağırlığı bulunuyor. 148,9 x 74,5 x 4,85 mm boyutlarında olan telefonun müthiş incelikte olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

OPPO R5 Konu İçi 1

  • Ekran

R5’te bizi 5,2 inçlik dev bir ekran karşılıyor. 1920 x 1080 çözünürlüğündeki AMOLED ekranın 424 ppi’lik harika bir piksel yoğunluğuna sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ekranın boyutu, toplam telefonun boyutunun %75,28’i kadar. Gorilla Glass 3 model camdan üretilen ekranın sağlamlığı da üst seviyede.

  • Kamera

Cihazda arka ve ön olmak üzere 2 kamera bulunmakta. Arka kamerası 13 MP çözünürlüğünde olan telefonun ön kamerası ise başarılı özçekimler yapabilmeniz için 5 MP çözünürlüğünde tasarlanmış. Ayrıca 30fps’lik 4K ya da 60fps’lik 1080p videolar çekmenize olanak sağlayan arka kameranın; BSI, otomatik odaklanma, yüz ve gülümseme algılayıcısı, coğrafik konumlama, HDR, gece modu ve panorama modu gibi özellikleri de bulunuyor.

  • Donanım ve Pil Gücü

OPPO R5’te Qualcomm Snapdragon 615 8939 model yongaya yer verilmiş. 8 çekirdekli 1,5 GHz ARM Cortex-A53 model işlemciyi Adreno 405 model grafik işlemci ile desteklemişler. 2 GB RAM’e sahip olan cihazın ayrıca 16 GB dâhili hafızası bulunuyor. Ancak microSD kart desteği bulunmamakta. Son olarak bahsetmemiz gerekirse, cihazda standart güçte 2000 mAh’lik pil bulunmakta.

OPPO R5 Konu İçi 2

Yorum

OPPO R5’in özelliklerinin artı hanesi oldukça kalabalık. Geniş ekranı, yüksek çözünürlüğü, yüksek piksel yoğunluğu, 4G’yi desteklemesi, harika işlemcisi ve müthiş boyutu ile alıcısını kesinlikle cezbediyor. Eksi hanesine ise microSD kart desteğinin bulunmamasını ekliyoruz. OPPO’nun R5 modelini ne zaman satışa sunacağı bilinmiyor. Şu anda sadece özelliklerini duyurdular. Ancak bu güzel özellikleriyle birlikte fiyatının orta seviyelerde olması daha rahat tanınmasını sağlayacaktır.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.