EBA için İnternet Nasıl Alınır? (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

eba-nasil-kullanilir-e1584893955784.jpg

Koronavirüs’ün yayılması ile tatil edilen okulların ardından eğitim konusunda online ders anlatımı yapılacağı paylaşılmıştı. TRT’nin EBA TV kanallarının yanı sıra eba.gov.tr‘den de yayınlanmış dersler paylaşılacak.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom da EBA yayınlarını izlemek için öğrencilere ücretsiz internet kotası verileceğini paylaşmıştı. MEB ile yapılan protokol gereği tüm operatörlerden 3 GB öğrenciler için ücretsiz sunulacak. Bu internet sadece EBA içinn kullanılabilecek.

EBA için Turkcell, Vodafone, Türk Telekom internet nasıl alınır?

Türk Telekom EBA için İnternet

Yapılan protokol gereği 3 GB hediyeye 5 GB da Türk Telekom hediye etti. Başvurmak için EBA yazıp 5555‘e göndermeniz yeterli.

Vodafone EBA İçin İnternet

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) için 3 GB’ye ek de Vodafone’dan 3 GB hediye geldi ve toplam 6 GB internet öğrencilere sunulacak. Vodafone’da bunun için bir başvuru yapılmasına gerek yok. eba.gov.tr ve EBA uygulaması kullanımınız 6 GB hakkınızdan otomatik düşecektir.

Turkcell EBA İçin İnternet

Turkcell ise 3 GB internetin başvurularını BiP uygulamasından alıyor. Telefonunuzda bulunan BiP uygulamasından Keşfet menüsü altındaki EBA seçeneğinden başvuru yapabilirsiniz. Buradaki HEMEN KAZAN butonu ile internet hatta tanımlanmış olacak.

2 Replies to “EBA için İnternet Nasıl Alınır? (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)”

 1. Ayşe Gökçen dedi ki:

  Vodafone İnternet vermiyor ben ebaya giriyorum girerken son uygulamaları temizliyorum ama yine de vermiyor 4 gün girdim 8 GB bitti önceden 6 GB yemistim yani2 GB yedi ayrıca bana hiç mesaj gelmedi 7000 e özet yazdığımda Eba kullaniminizdan şu kadar kaldı felan demiyor.

  1. Sinan dedi ki:

   Merhaba,

   Hattınız ile alakalı bir durum olabilir. Müşteri hizmetleri ile görüşmenizi öneriyoruz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git