EBA için İnternet Nasıl Alınır? (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

Koronavirüs’ün yayılması ile tatil edilen okulların ardından eğitim konusunda online ders anlatımı yapılacağı paylaşılmıştı. TRT’nin EBA TV kanallarının yanı sıra eba.gov.tr‘den de yayınlanmış dersler paylaşılacak.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom da EBA yayınlarını izlemek için öğrencilere ücretsiz internet kotası verileceğini paylaşmıştı. MEB ile yapılan protokol gereği tüm operatörlerden 3 GB öğrenciler için ücretsiz sunulacak. Bu internet sadece EBA içinn kullanılabilecek.

EBA için Turkcell, Vodafone, Türk Telekom internet nasıl alınır?

Türk Telekom EBA için İnternet

Yapılan protokol gereği 3 GB hediyeye 5 GB da Türk Telekom hediye etti. Başvurmak için EBA yazıp 5555‘e göndermeniz yeterli.

Vodafone EBA İçin İnternet

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) için 3 GB’ye ek de Vodafone’dan 3 GB hediye geldi ve toplam 6 GB internet öğrencilere sunulacak. Vodafone’da bunun için bir başvuru yapılmasına gerek yok. eba.gov.tr ve EBA uygulaması kullanımınız 6 GB hakkınızdan otomatik düşecektir.

Turkcell EBA İçin İnternet

Turkcell ise 3 GB internetin başvurularını BiP uygulamasından alıyor. Telefonunuzda bulunan BiP uygulamasından Keşfet menüsü altındaki EBA seçeneğinden başvuru yapabilirsiniz. Buradaki HEMEN KAZAN butonu ile internet hatta tanımlanmış olacak.

Tüm Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.