Elon Musk, Türkiye’ye Neden Geldi?

Bilim dünyasında oldukça önemli bir yere sahip olan Elon Musk, Türkiye’ye geldi. SpaceX projeleri ile bilinen Musk, yarın ülkemizde gerçekleşecek olan Global SatShow için Cumhurbaşkanlığının Turksat ile birlikte anlaşması sayesinde Türkiye’ye geldi. Elon Musk, davetliler arasında en dikkat çeken isimlerden biri oldu.

Tesla ve SpaceX ile bilim dünyasına adını yazdıran Elon Musk’ın ülkemize geleceği bir süre önce duyurulmuştu. Bu akşam Instagram hesabından “Atatürk Anıtkabir” açıklamasıyla yaptığı paylaşımla büyük beğeni toplayan Musk, Twitter’da kısa sürede TT olmayı başardı.

Bugün öğlen saatlerinde Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Elon Musk, Cumhuriyet Külliyesinde ağırlandı. Onlara ulaştırma bakanı ve bilim-sanayi teknoloji bakanı da eşlik etti. Yaklaşık 1 saat süren görüşmede Türksat 5A – 5B uyduları öne çıkan konulardan biri oldu. Yeni uyduların uzaya fırlatılması çalışmaları için ülkemize gelen Musk, SpaceX firması ile bu anlaşmanın tedarikçilerinden olacak. Şirketin geliştirmiş olduğu piller ve diğer enerji kaynakları hakkında yapılan görüşmede Elon Musk, trafik problemleri gibi konularda da fikir verdi.

Görüntülemeler
162
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.