En İyi 15 Ücretsiz Android Widget

Widget’lar, Google’ın Android 1.5 sürümünü yayınlamasıyla beraber hayatımıza girmiş olan ve amaç olarak ana menüde kullanıcılara işlevsellik kazandırmayı sağlayan programlar olarak tanımlanabilir. Ancak Widget’ların çoğalması ile birlikte hangisinin daha çok işe yarayacağını bilemez olduk.

Bizler de, ücretsiz olarak sahip olabileceğiniz birbirinden faydalı 15 Widget’ı bu yazıda sizlere tanıtmak istedik. Saatten takvime, hava durumundan neme kadar öğrenebileceğiniz faydalı bilgilere konumuzu takip ederek ulaşabilirsiniz.

 1. 1Weather

Her akıllı telefonun hak ettiği gibi ekranında hava durumu göstergesine ihtiyaç vardır. 1Weather, günün en yüksek sıcaklığı, en düşük sıcaklığı, anlık sıcaklık ölçümü ve yağış ihtimali gibi verileri ile kesinlikle bu listede olmayı hak ediyor.

1Weather

 1. Beautiful Widgets Free

Eğer saat-hava ikilisinden oluşan bir Widget kullanmak istiyorsanız kesinlikle göz atmalısınız. Çeşit çeşit arayüzleri ve ekrana eklerken ayarlanabilen boyutları ile bu listemizde yer almayı hak eden Widget’lardan. Üstelik dilediğiniz gibi özelleştirme de yapabiliyorsunuz.

Beautiful Widgets Free

 1. Contacts+ Widget

Contacts+ Widget’ı, rehberinizin şıklık ile birleştirildiği Widget. Rehberinizde bulunan numaralar ile bu Widget’ı kullanarak kolayca mesajlaşabilir, konuşma yapabilir hatta kişinin bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Widget ekrana sığacak şekilde boyutlandırılabilme özelliğine sahip ve istediğiniz kadar kişiyi ekleyebiliyorsunuz. Denemenizde fayda var.

Contacts+ Widget

 1. Zooper Widget

Zooper Widget ile kendi kişisel hava durumu göstergenizi ekranınıza yansıtabilirsiniz. Tabi ki sadece bu özelliği ile girmedi listemize. Cihazın çalışma süresini, alarma kalan süreyi, SD kart depolama alanını, Wi-Fi ağınızın adını, operatörünüzü ve sinyal gücünü, bağlantı türünüzü bu Widget sayesinde görüntüleyebilirsiniz.

Zooper Widget

 1. Slider Widget – Volumes

Adından da anlaşılabileceği üzere bu Widget, cihazınızdaki sesleri kontrol edebilmenizi sağlıyor. Zil sesleriniz, alarmınız, medya oynatıcınızın sesi ve bildirimlerinizin sesleri için bu Widget’ı cihazınıza ekleyebilirsiniz.

Slider Widget - Volumes

 1. Pure Flashlight

Bir akıllı telefonun barındırması gereken en büyük özelliklerden biri el feneri gibi kullanılabilmesidir. Bunun için çeşitli uygulamalar mevcut olsa da, Pure Flashlight Widget ile tek tuş ile kameranızın LED flaşını yakabilir ve işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Pure Flashlight

 1. Power Toggles

Cihazınızın hızlı ayarlar bölümü oldukça önemlidir. Bu Widget ile Wi-Fi açıp kapatma, Bluetooth açıp kapatma, mobil veri gibi tam 40 tane ayarı kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamalarınıza özel kısayollar da eklenebiliyor. Tasarımı da oldukça şık görünüyor.

Power Toggles

 1. Days Left Widget

İnsan hayatının en önemli değerlerinden birisi önemli günlerdir. Peki bu önemli günlere ne kadar kaldığını sizin yerinize bir Widget hesaplasa kolay olmaz mı? Bu Widget sayesinde belirlediğiniz özel günlere kaç gün kaldığını kolaylıkla görebileceksiniz.

Days Left Widget

 1. Data Counter Widget

Henüz ülkemizde mobil cihazlar için ayrılan internet kotası yetersiz. Dolayısı ile birçok kullanıcı henüz ne kadar kullandığının farkına bile varamadan kotasını doldurabiliyor. Bu Widget ile mobil verinin yanı sıra Wi-Fi verisinden de ne kadar kullandığınızı görebilirsiniz.

Data Counter Widget

10. Feedly

Günümüzde internet sitelerini güncel olarak takip etmek için çeşitli RSS adresleri yayınlanıyor. Doğru bilgiye çabuk ulaşabilmek adına bu Widget’a ekleyeceğiniz RSS adresleri ile rakiplerinizin bir adım önüne geçeceksiniz.

Feedly

11. Plume for Twitter

Twitter kullanan biriyseniz işinize yarayabilecek bir Widget. Twitter ana sayfanıza girince görünecek Tweet’lerin bir akış hâlinde cihazınızın ekranına gelmesini sağlıyor. Tabi Widget üzerinden mesajlaşmalar ve etkileşimler de görüntülenebiliyor.

Plume For Twitter

12. Google Keep

Önemli olduğu hâlde bazı şeyleri unutabilen insanlardansanız bu Widget gerçekten çok işinize yarayacaktır. Google Keep, en iyi not alma Widget’larından biri. Üstelik yazdığınız notlara görüntülü veya sesli eklemeler de yapabiliyorsunuz. Birden fazla not da kaydetme olanağı sunan Widget önerilenler listemizde yerini sağlam bir şekilde alıyor.

Google Keep

13. Dictionary.com

İngilizce bir kelime duydunuz ancak tam olarak ne olduğunu çıkaramadıysanız bu İngilizce’den İngilizce’ye çeviri yapan Widget işinize yarayabilir. Üstelik size kelimelerin okunuşunu da dinletebiliyor.

Dictionary

14. Reddit Now

Reddit isimli web site, takipçileri ile birlikte büyüyüp büyük bir haberleşme organı hâline geldi. Reddit’e yazılan her şeye anında ulaşmak için Android cihazlara uyumlu Reddit Now Widget’ını yayınladılar. Artık yazılar arasında kolayca gezebilirsiniz.

Reddit Now

15. Calendar Widget

Geldik listemizin son sırasına. 15. Sırayı kullanışlı bir takvim Widget’ına ayırmak istedik. Randevularınızı ekleyip sonrasında kolayca erişebileceğiniz Widget oldukça da basit bir arayüze sahip. Ama bir o kadar da şık.

Calendar Widget

Umarız Widget arayışı içinde olan takipçilerimiz için faydalı bir yazı olmuştur. Eğer incelememizi istediğiniz ya da sizin hoşunuza giden bir Widget varsa, lütfen bizimle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Cem
Yazar: Cem #editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 2 yorum var
Burak 15 Ekim 2014 / 18:48

Cok Sagol Harika Ve Kaliteli Uygulamalar.. Bazilari Benin Tel Ile Uyusmuyor Ama Olsun Yine Emegine Saglik.. Keske Apk Olarak Koysaydin Indirirdim

  Cem
  Cem 16 Ekim 2014 / 23:50

  Merhaba Burak,

  Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Yazıda apk olarak paylaşmak yerine, orijinal Play linklerini verdim. Eminim daha çok işinize yarayacaktır.

  İyi günlerde kullanınız.