En İyi Android Kamera Uygulamaları

Play’ de en kullanışlı ve en iyi diyebileceğimiz ve kullandığımız android uygulamalarını tanıtmaya bu yazımızda kameralar ile devam ediyoruz.

Pudding Camera, PicsArt – Photo Studio ve Camera Zoom FX uygulamalarından kısaca bahsedelim.

Pudding Camera Android Kamera Uygulaması

  • Denemiş olduğumuz kamera uygulamaları arasından en çok dikkatimizi çeken Pudding Camera uygulaması tamamen ücretsiz. Uygulamanın en büyük özelliği farklı model lens ve göze sahip kameralara sahip olması. Ekranın sol tarafını yukarı-aşağı sürükleyerek geçiş yapılabilen kameralardan “basic” isimli mod normali temsil ediyor. Bunun dışında özel odaklama yapabildiğiniz “fantasy” ve birden fazla kareyi yanyana aynı anda çekebilen kamera modları mevcut.
  • Ekranın alt tarafını sağa-sola sürükleyerek ise kameranın renk tonlamasını ayarlıyoruz. Yine “basic” isimli renk normali temsil ediyor. Bu bölümde tavsiye edebileceğimiz ise “vivid” isimli renkleri daha canlı gösteren mod.
  • Pudding Camera android uygulamasının tek kötü özelliği ise kameranız kaç megapiksel olursa olsun çektiğiniz fotoğrafı 1 megapiksel olarak kaydediyor ve bu fotoğraf kalitesini biraz düşürüyor.

pudding-2

Pudding Camera android uygulamasını bu linkten(Google Play) indirebilirsiniz: Pudding Camera

Camera Zoom FX Android Kamera Uygulaması

  • Ücretli kamera uygulamaları arasından en çok indirilen Camera Zoom FX uygulaması oldukça kullanışlı bir arayüze sahip. Eğer varsayılan kamera olarak ayarlarsanız cihazınızın fotoğraf çekme tuşuna basarak ana ekrandan kolayca kamerayı açabilirsiniz.
  • Camera Zoom FX uygulamasının benzerlerinden farkı ise bir efekti veya arka planı fotoğrafı çekmeden önce çok rahat bir şekilde önizlemesini göstermesi. Uygulamada çok fazla kamera efekti olması da diğer bir artısı.
  • Cihazınızın maksimum kalitesinde megapiksele sahip fotoğraflar çekebileceğiniz Camera Zoom FX’ in odaklama modları da oldukça iyi ayarlanmış.
  • Bu uygulama ile ilgili yazacak kötü bir şey bulamamakla birlikte kendi android cihazımda varsayılan kamera olarak kullandığımı da söyleyebilirim.

camera-zoom

Camera Zoom FX android uygulamasını bu linkten(Google Play) indirebilirsiniz: Camera Zoom FX

PicsArt – Photo Studio Android Kamera Uygulaması

  • PicsArt – Photo Studio hem fotoğraf çekebileceğiniz hem de fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz, efekt uygulayabileceğiniz çok amaçlı bir android uygulaması.
  • Uygulamanın ücretsiz olması ve çok sayıda efekti barındırması, göz zevkine uygun arayüz ile birleşince çok güzel bir kamera uygulaması ortaya çıkmış ve ücretsiz kamera uygulamaları arasında en fazla indirilen android uygulaması.
  • Adeta photoshop programlarını aratmayacak özelliklere sahip PicsArt uygulamasını bir fotoğrafta sizlere gösterelim

picsart-1

PicsArt – Photo Studio android uygulamasını bu linkten(Google Play) indirebilirsiniz: PicsArt – Photo Studio

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.