En İyi Android Telefon Dahili Uygulamaları

  • - 24 Eylül 2014

Android cihazların en sevilen özelliklerinden biri kolayca kişiselleştirilebilir olmasıdır. Çünkü üreticiler Android’i, canlı bir ekosisteme benzetmektedirler. Son zamanlarda Android cihaz üreten büyük firmalar, kendilerine özel uygulamaları da eklemeye başladılar. Bu yazımızda ilginizi çekebilecek birkaç dahili Android uygulamasını tanıttık.

  • Moto Voice

Moto Voice

Motorola uygulaması olduğu adından anlaşılabiliyor. Asıl amacı Google Sesli Aramalar’da kullanılmak olsa da pratikte birçok amaca hizmet ediyor. Orijinal Moto X cihazınızda “OK, Google now” şeklinde bir komut verirseniz aygıt sizi dinlemeye başlıyor ve dilerseniz alarm bile kurabiliyor. Kendisini gerçek bir asistan gibi tanıtabileceğimiz uygulamanın hiç dokunmadan telefonunuzu kontrol etmenizi sağladığını hatırlatalım. Şimdilik yetenekleri sınırlı, ancak geliştirilebilir olduğundan yeni eklenecek özelliklerini de dört gözle bekliyoruz.

  • Samsung Multi Window Mode

Samsung Multi Window Mode

Samsung’un kendi üretimi olan bu uygulama, yine adındana anlaşılacağı üzere çoklu pencereler ile ilgili. Öyle ki TouchWiz artık Samsung denince akla gelir oldu. Ayrıca Samsung bu uygulamasını her yıl geliştirerek optimum düzeye ulaşmaya çalışıyor. Eğer Galaxy Note 4’ünüz var ise alt alta 2 uygulamayı birlikte çalıştırırken, Samsung tabletlerde 4 uygulamayı aynı anda çalıştırmanızı sağlayabilen teknoloji kesinlikle müthiş düzeyde.

  • HTC Motion Launch Gestures

HTC Motion Launch Gestures

HTC, hareket sensörünü kullanan ilk firma değil. Ancak bu hareket sensörü konusunda en çok çalışan ve en faydalı ilerleme kaydeden firma olduğu apaçık ortada. Artık telefonunuzu kulağınıza götürerek otomatik olarak cevap verebiliyorsunuz. Ters çevirdiğinizde telefonununuz kendini sessiz moduna alıyor. Güzel bir manzara karşısında telefonunuzu kaldırıp ses tuşuna basarsanız otomatik olarak fotoğraf çekmeye geçiyor. Sadece tek bir hareketle bu kadar özelliğe erişmek gayet hoş.

  • Moto Assist

Moto Assist

Motorola, eski ve yeni Moto X’e çeşitli eklemeler yaparak herkesin sevgilisi hâline geldi. Moto Assist ile adeta size asistanlık eden bir telefonunuz olacak. Ev, uyku, toplantı ve sürüş şeklinde modları bulunan uygulamanın gerçekten akıllı olduğunuzu söylemek gerek. Google Takvim uygulamasına göre toplantınız varsa ya da uyuyorsanız sizin için sessize alacak, evde ya da sürüş modunda sizi arayanın sesini arttıracak ve gelen mesajları sesli okuyacak. Hatta yanıtlamak için sizden sesli komut bekleyecek.

  • Sony Theme Engine

Sony Theme Engine

Geldik son tanıttığımız uygulamaya. Gerek LG gerekse HTC akıllı telefonlarına tema motoru eklemişlerdi. Ancak hiçbir üretici Sony’nin seviyesine çıkamadı. Vurgulanacak yerlerin, geçiş efektlerinin, butonların düzenlenebildiği uygulama parayla alınabilecek birçok uygulamanın görevini yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.