En İyi Ram Temizleme Uygulaması Clean Master

En İyi Ram Temizleme Uygulaması Clean Master

Clean Master KS Mobile tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Özellikle telefonun kastığını düşünen, sürekli programları kapatmayı takıntı haline getiren kişiler için bir ilaç niteliğinde olan Clean Master, Google Play’de 6,6 milyondan fazla 5 yıldız almıştır.

Clean Master’ı incelemeden önce belirtilmesi gereken en önemli şey program yalnızca güncel Android sürümüne hitap etmiyor. Uygulamayı yükle dediğinizde cihazınıza uygun olan versiyonu yükleniyor.

Uygulama yüklendikten sonra açtığınızda toplam cihaz hafızasını ve cihaz önbelleğini yani RAM’ını gösteriyor. Toplam hafıza kısmında cihazın kendi hafızasını dâhili hafızasını ve varsa hafıza kartınızı toplayarak gösteriyor. Hafızayı ve belleği göstermenin yanında ne kadarının kullanıldığını da gösteriyor.

Kalıntı Dosyaları Kolayca Temizleyebilirsiniz

 

Örneğin bir uygulama kurdunuz ve beğenmeyip kaldırdınız. O uygulamanın sisteme bıraktığı kalıntı ve işe yaramyan dosyalar ve klasörler bulunabiliyor. Clean Master’ın ana sayfasındaki Gereksiz Dosyalar bölümü ise burada devreye giriyor. Tam olarak ne işe yaradığını bilmediğiniz için silmeye korktuğunuz dosyaları inceleyip gereksiz olanların boyutunu belirtiyor ve temizle komutunuz ile bu gereksiz dosyaları temizliyor.

Uygulamaları Kolayca ve Topluca Kaldırabilir Taşıyabilirsiniz

 

Clean Master, Uygulama Yöneticisi bölümüyle uygulamaları taşıma, kaldırma şeklinde yönetmenize izin vermenin yanında uygulamaların kötü amaçlı olup olmadığını denetliyor, işinize yaramadığı halde tehlike oluşturan izinleri olan programları belirtiyor.

Widgetlar ile Clean Masterı Daha Çok Seveceksiniz

 

Uygulamanın kullanıcısına en çok faydası olan özelliği ise bilgilendirme barına (telefon üst bildirim çubuğu) çalar saat, el feneri, kolay ram temizleme butonu ve son uygulamalar butonları koyması gibi görünüyor. Ayrıca kolay temizlik widget’ı yanında ufak bir baloncukta kullanmadığınız programların çalışarak RAM’ınızın yüzde kaçını kullandığını gösteriyor ve temizlerken karşınıza çıkan süpürge animasyonu telefonu hızlandırırken eğlenmenizi de sağlıyor.

Yazar Hakkında

Sinan

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. ibars

    Eski surumde el feneri dogrudan ilk sayfada bir bant halinde gorulebiliyordu.bu surumu indirmemi saglayabilir miyiz ya da el fenerinin yine eski uygulamada oldugu gibi ilk sayfada bant seklinde gostermeyi saglayabilir miyiz

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.