En İyi Siyah – Beyaz Fotoğraf Uygulamaları

Telefonlarımızda fotoğraflarımızı düzenlemek ve renkleri üzerinde oynayıp daha canlı hale getirmek adına birçok uygulama bulunuyor. Birçoğumuzun ise siyah-beyaz takıntısı olduğunu görüyorum. Daha gizemli bir hal almak adına bu renk seçeneği çokça kullanılıyor. Ya da daha profesyonel görünmesi açısından tek renk fotoğraf paylaşımları artmaya başladı.

Özellikle kişisel Blog ve Pinterest hesaplarda daha sık gördüğümüz siyah-beyaz fotoğraf akımına başka alternatifler getiren ve daha da özelleştiren uygulamalar bulunuyor. iOS ve Android için bulunan bu uygulamalara bir göz atalım:

Dramatic Black & White

Dramatic Black & White

Oldukça fazla düzenleme aracı bulunan uygulamanın spot ışığı, drama, tonlama ve daha birçok renk seçeneği bulunuyor. Uygulama içerisinde kamerayı açtığınızda size en iyi odak noktayı göstermesi uygulamanın avantajlarından biri.

Hueless

Hueless

Daha çok manzara ve benzeri fotoğraflar için ideal olan bu uygulama, fotoğraf düzenlemekten çok kamera uygulaması olarak da kullanılıyor. Siyah- beyaz dışında turuncu, mavi ve kırmızı gibi renk seçenekleri bulunuyor.

Lenka

lenka

Siyah-beyaz hale dönüştürmek dışında fotoğrafı kırpmak ve çevirmek gibi de özellikleri bulunuyor. Özellikle manzara ve portre fotoğraflar için kullanılıyor.

Black and White Camera Pro

Black and White Camera Pro

Sadece Android için uyumlu olan bu uygulamanın 5 ayrı renk seçeneği bulunuyor.(kırmızı, sepya, yeşil…) Verdiğiniz efekti düzenlemek için kontrast ayarı da bulunan bu uygulama aynı zamanda ücretsiz. Uygulama aynı isimde iOS’da da bulunuyor, ancak Android versiyonuyla oldukça farklı.

Camera Noir

camera noir

3 farklı ayarı bulunan uygulama, fotoğrafları harika bir şekilde siyah-beyaz hale getiriyor. Uygulama içerisinden çektiğiniz fotoğraf ile daha iyi sonuç alabilirken, telefonunuzda bulunan fotoğrafları da uygulama üzerinden düzenleyebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.