F1 2014 Oyun İnceleme

111.png

Codemasters’ın geliştirdiği F1 2014, 17 EKim tarihinde PC,xbox,PS 3 için çıkışını yaptı. F1 2014 bildiğiniz üzere ortamdaki tek Formula 1 oyunu olduğu için rekabet ortamı olmadan gelişen bir diğer oyun. Geçen senenin benim açımdan biraz hüsranla geçmesinden sonra F1 2014 özellikleri beni sevindirdi diyebilirim.

Eski Şarap, Yeni Şişesinde

F1 2013’den ayıran bir çok özellik eklenmiş oyuna baktığımızda. Fakat ana hatları ile F1 2013’ün düzeltilmiş hali diyebilirim. 3 yeni pist eklendi oyuna, Spielberg, Sochi, Hockernheimring ve ilk kez gece yapılacak olan Bahreyn pisti eklendi. Gece yarışını denedim gerçekten Formula 1 ‘e ayrı bir hava katmış durumda 24 saatlik yarışlara benzettim ben bir an çok keyif aldım oynarken.

Benim için güzel bir olay da Young Driver Test‘in kaldırılmış olması. Gereksiz gereksiz şeyler yapıp carear’de devam etmeye çalışıyorduk. Bu sene Driver Evaulation System denilen yeni bir olay gelmiş. Tek tur yarış yapıyorsunuz ona göre de seviyeniz belirleniyor.

KERS sistemini oynarken görememiştim, biraz araştırdıktan sonra kaldırıldığını öğrendim. Sevdiğim bir özellikti fakat kaldırılmış. Onun yerine ERS sistemine geçilmiş. Otomatik olarak sürücüye daha fazla güç sağlıyor bu sistem ve geçmek daha kolay oluyormuş.

Kariyer kısmında 3 seçenek bulunuyor, Full Season(19 race), Half Season(12 Race), Short Season(7 Race) olmak üzere. Senaryo ve kariyer modun da hatrı sayılır yenilikler var. Biraz daha dünya dünya gündeminin içine giriyoruz. Oynanabilirlik açısından ben F1 2013’ü daha çok beğenmiştim bunda biraz zorlandım fakat alışamadığım için olabilir tabiki. Ferrari bildiğiniz yavaş gerçekte neyse burada da öyle. Redbull akıyor.

[textmarker color=”1C82C8″]İncelememi istediğiniz bir oyun varsa bana yorum atarak veya Mobilamca Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz. [/textmarker]

 

[button link=”https://www.facebook.com/mobilamca” icon=”fa-facebook-square” size=”small” side=”left” target=”blank” color=”1c82c8″ textcolor=”ffffff”]Mobilamca Facebook[/button][button link=”https://www.mobilamca.com/?p=6283#respond” icon=”fa-comments” size=”small” side=”left” target=”” color=”1c82c8″ textcolor=”ffffff”]Yorum Yazın[/button]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git