FaceApp’ten Verilerimizi Nasıl Sileriz?

Son günlerde sosyal medyada büyük bir akım haline gelen yaşlandırma uygulaması, büyük çoğunluk tarafından tehlikeli bulunmaya başladı. Peki, FaceApp uygulaması gerçekten verilerimize ulaşabiliyor mu?

Özellikle Instagram’da büyük bir patlama yaratan yaşlandırma efekti, ünlüsü – ünsüzü herkes tarafından kullanıldı. Ancak büyük ses getiren birçok uygulamada olduğu gibi FaceApp için de olumsuz haberler çıkmaya başladı. Uygulamayı indirirken onay verdiğimiz bazı koşullar, bizi ne kadar etkiliyor? Verilerimizi uygulama sunucusundan nasıl silebiliriz?

Uygulama uzun süredir var olmasına rağmen, son bir haftadır oldukça aktif bir şekilde kullanılmaya başladı. Kendimizi yaşlandırarak eğlenirken uygulamanın ağır bir sözleşmeye sahip olduğunun farkında bile değiliz. Okumadan kabul ettiğimiz bu sözleşme yüzünden şimdi birçok kullanıcı şüphe duymaya başladı.

Uygulamanın geliştiricisi verilerin hiçbir şekilde paylaşılmadığını, kullanıcıların isterler de verilerinin silinmesini talep edebileceklerini açıkladı. Ancak bu silinme işlemi için de ek bir uygulama gerekiyor. Bunun için ilk olarak uygulamaya girip ayarlar bölümünden destek kısmına gelin. Hata bildir kısmına gelerek gizlilik adı altında bir hata bildirimi yapın ve verilerinizin silinmesini talep edin. Verilerinizin silinmesi için bir süre beklemeniz gerekiyor. Destek ekibinin yoğun olarak çalıştığını söyleyen FaceApp’in geliştiricisi, ilk olarak bu taleplere öncelik tanıdıklarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git