Facebook Gizlilik Ayarları Yenilendi

Sürekli değişen şeylerden biri de Facebook gizlilik ayarları diyebiliriz. Bir türlü istenileni tutturamayan Facebook geçen gelen güncelleme ile Gizlilik ayarlarını biraz sessiz sedasız güncelledi. Özensiz olarak yaptığınız da gizlilik ayarlarını istemediğiniz kişiler ile bilgilerinizi paylaşmış olabiliyorsunuz.

1

Facebook, gördüğümüz üzere yeni gizlilik ayar kontrol kısmını getirdi. Buraya tıkladığımız da 3 aşamalı bir gizlilik ayarları ile karşılaşıyoruz.

2

Burada karşımıza çıkan ilk seçenekte Gönderilen öğeler için gizlilik ayarı seçmemizi istiyor. Arkadaşlar veya başka seçeneği seçerek devam etmemiz gerekiyor. Arkadaş olarak seçerseniz eğer sadece arkadaşlarınızın göreceğini unutmayın. Herkes seçtiğiniz de ise tüm Facebook Alemi paylaşımlarınızı görebilecektir.

3

Uygulamalar kısmında daha önceden kullanmış olduğunuz uygulamaların paylaşım izinlerini kimlerin görebileceğini ayarlayabiliyorsunuz. İstemediğiniz uygulamaları da istediğiniz gibi kaldırabiliyorsunuz.

Bu işlemler sonra gelen Hakkında kısmı ile de bilgilerinizi kimler geleceğini görüp görebileceğini seçiyorsunuz. En sonunda da bitir diyoruz ve Facebook kolay gizlilik aşamalarını tamamlamış oluyoruz. Burada yalnız tek eksik olan Fotoğrafların ortada olmaması diyebiliriz.

Görüntülemeler
82
Konu Kategorileri:
Konu Dışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.