Facebook Güncellendi!

En çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Facebook güncellendi. Bu yeni güncelleme kullanıcılarını sevindirecek. Daha önce yaptığı güncellemeler ile dikkat çeken ve pek beğenilmeyen Facebook’un yeni güncellemesine bir göz atalım…

Bu güncelleme, kullanıcıların Facebook’tan silemediği ama paylaşımlarını da görmek istemediği arkadaşları olanları ilgilendiriyor. Sadece arkadaş değil aynı zamanda beğendiğiniz sayfalarda dahil olmak üzere istemediğiniz kişilerin gönderilerini gizleyebileceksiniz. Bu yeni güncelleme ile zaman akışını kendiniz yönetebilirsiniz.

Facebook arkadaşlarınızdan bazılarının gönderilerini daha çok görmek isteyebilirsiniz. Ya da hiç görmek istemedikleriniz bile olabilir. Yalnızca tek bir hareketle istemediğiniz gönderileri gizleyebilir veya paylaştığı gönderileri beğenmediğiniz kullanıcının ismini daha az görebilirsiniz.

İlk önce benzeri bir özellik Twitter’a Sustur özelliği olarak gelmişti. Orada da takip ettiğiniz kullanıcıların tweetleri anasayfanıza düşmüyor ama hala takip ediyor gözükmeye devam ediyordunuz. Şimdi de benzer yenilik Facebook’a geldi.

Siz bu yeni ayarları yaparken paylaşımlarını gizlediğiniz kullanıcının bundan haberi olmuyor. Eğer daha sonra takibi bıraktığınız arkadaşınızı yeniden takip etmek isterseniz karşı taraf yine bu durumdan haberdar olmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.