Facebook Hikayeler Özelliği Yayınlandı!

facebook-stories.jpg

Hikayeler özelliğini yayınlayan Facebook, kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Bu yeni özellik sayesinde Snapchat’e bir rakip daha gelmiş oldu. Hikayeler özelliği, Instagram’a geldikten sonra WhatsApp ve Messenger’a da gelmişti. Popüler hale gelen Hikayeler özelliği, yeni güncelleme ile beraber Facebook kullanıcılarına da sunuldu.

Yaz aylarında Instagram için yayınlanan Hikayeler özelliği, Snapchat’ten bile daha çok kullanılarak öne çıkmayı başarmıştı. Aynı popülerliği yakalar mı bilinmez ama aynı özellik şuanda Facebook için de yayınlandı.

Facebook hikayeleri, kullanım açısından Snapcaht ile benzerlik taşısa da süre ve filtreleriyle farklılık gösteriyor. En uzun 1 dakika video çekilmesine izin veren Facebook, Insrtagram’da olduğu gibi paylaşılan hikayeleri anasayfanın üst kısmında konumlandırıyor.

Yeni özellik ayrıca interaktif olarak çalışarak kullanıcının yüzünü algılayarak uyumlu AR modunu gösterebiliyor.  Diğer Hikaye platformlarında olduğu gibi paylaşımlara mesaj gönderilebiliyor. Facebook Messenger içinde kullanımda olan bu özellik, Facebook’tan ayrı olarak kullanılmaya devam ediyor.

Paylaştığınız hikayeler sadece arkadaşlarınız tarafından görüntülenebiliyor. Snapchat, Instagram ve WhatsApp’ta olduğu gibi Facebook’da paylaşılan Hikayeler de 24 saatin ardından silinmiş oluyor.

Yukarı git