Facebook Messenger 800 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaştı

Facebook’un mobil cihazlar için ürettiği anlık mesajlaşma uygulaması olan Messenger, yeni açıklanan veriler ile aylık 800 milyondan fazla kişiye eriştiğini duyurdu. Üstelik haberin devamında 2016’da bu rakamın çok daha fazla artacağından bahsedildi.

Şirketin ürettiği Messenger uygulaması ile mesaj göndermenin yanı sıra resim, video, hareketli resim hatta para gönderme bile yapılabiliyor. Üstelik artık Facebook Messenger uygulamasını kullanmak için Facebook hesabına da ihtiyacınız yok. Ayrıca renk, takma isim ve emoji desteğinin yanı sıra, aradaki ücret farkını ödeyerek kurumsal olarak bile kullanabilirsiniz.

Mesajlaşma Ürünleri Başkan Yardımcısı David Marcus yaptığı açıklamada, Facebook’un “M” isimli bir proje başlattığını duyurdu. Uygulamanın geleceğinde merak uyandıran şeylerin olduğu su götürmez bir gerçek. Messenger kullanarak sipariş vermek, uçak bileti almak ve hatta müşteri hizmetleri ile görüşmek bile firmanın gelecek planları arasında bulunuyor.

Facebook’un 2015 yılı sonunda yayınladığı görsel bilgi kartını aşağıdan inceleyebilirsiniz. 2016’nın da Facebook’un yılı olacağından şüphemiz yok. Ancak tüm bu değişiklikleri heyecan ve merakla takip ediyoruz.

Facebook Messenger 2015 Görsel Bilgi Kartı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git