Facebook Messenger iPad Sürümü Geldi!

Facebook, WhatsApp’ı satın almasına rağmen Facebook Messenger uygulamasından da vazgeçmiyor. Diğer mesajlaşma uygulamalarının önüne geçmeye çalışan Facebook Messenger yeni haberleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Şimdi ise yine bir adım öne geçerek Facebook Messenger uygulaması iPad için yayınlandı.

iPad üzerinden interneti kullanan kullanıcılar için bu haber oldukça sevindirici. Çünkü iPad’de zaman geçirirken diğer taraftan arkadaşlarla telefon üzerinden mesajlaşılıyordu. Messenger iPad’e gelerek bu sorun ortadan kalkmış oldu.

Facebook Messenger yayınlanalı 3 yıl oluyor. iPad için biraz geç yayınlansa da iPad’e özel yeni özelliklerini görünce neden bu kadar beklenildiği anlaşılıyor. iPhone üzerinden kullandığımız Messenger’dan çok daha fazlası sunuluyor. Birden fazla pencereli arayüzü bulunan Messenger’ın bu özelliği sayesinde aynı ekran üzerinden hem konuşmalar hem de diğer bağlantıları görmüş oluyoruz.

iPhone’da olan klasik Messenger özelliklerinin hepsi iPad içinde bulunuyor. Messenger ile gelen sesli arama özelliği sayesinde iPad üzerinden telefon konuşmaları da yapılabilecek. Bir eksik ise Messenger’a en son gelen anlık fotoğraf paylaşma ve video kaydetme özellikleri şimdilik iPad için mevcut değil. Messenger’ın iPad versiyonu şuan için Türkiye mağazasında bulunmuyor. Ama çok yakında App Store’daki yerini alacak. Böylece Messenger, iPad için uygulamaları bulunmayan WhatsApp ve Snapchat’i geride bırakacak gibi gözüküyor.

Görüntülemeler
74
Konu Kategorileri:
iOS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.