Facebook Messenger, Windows 10 İçin Güncellendi!

facebook-messenger.jpg

iOS ve Android için sıkça güncellenen Facebook Messenger, bu defa Windows 10 için yeni bir güncelleme sundu. Mesajlaşma uygulamaları arasında oldukça popüler olan Messenger, büyük önem taşıyan güncellemesini Windows 10 kullanıcıları için yayınlandı.

Sesli ve video arama özelliği Facebook Messenger’ın hem iOS hem de Android kullanıcıları için uzun süre önce yayınlanmıştı. Windows 10 için de yayınlanan bu özellik, Windows Phone uygulaması için daha kullanıma sunulmadı. Şuanda herkes için yayınlanmayan bu yeni özellik yavaş yavaş kullanıcılarla buluşmaya başlayacak.

windows-10

Artık Facebook Messenger kullanıcılarının iki kamerası varsa istediğini seçme özgürlüğü olacak. Ayrıca mikrofonlarını sessize alabilirken video yakalamayı açıp ya da kapatmayı kendileri karar verecekler. Tüm bunların yanı sıra pencerede bağlantı durumunu gösteren bir işaret bulunacak.

Windows 10, grup konuşmalarda şimdilik videolu görüşmelere izin vermiyor. Bu özellik gelene kadar kullanıcılar sesli görüşmelerle idare edecekler.

Bakalım Android ve iOS’tan sonra Windows 10 içinde sunulan bu yeni özellik, büyük çoğunlukla masaüstü bilgisayarlarda daha sık tercih edilen Skype’ı tahtından edebilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git