• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Facebook Messenger’a 4K Desteği Geldi!

Geçtiğimiz sene birçok güncelleme yayınlayarak yeni özelliklerini kullanıma sunan Facebook Messenger, en son yayınladığı güncellemesi ile yüksek çözünürlüğe sahip fotoğrafları göndermeye izin verecek.

İki gün önce yayınlanan güncelleme şimdilik Fransa, Japonya ve Avustralya gibi birçok ülke için kullanıma sunuldu. Birkaç hafta sonra herkes için yayınlanması beklenen güncelleme sayesinde tüm kullanıcılar Facebook Messenger ile 4K kalitesinde fotoğraf paylaşımı yapabilecekler.

Facebook Messenger, bunca yıldan beri en yüksek 2K çözünürlük kalitesindeki fotoğrafların paylaşılmasına izin veriyordu. Artık en yüksek 4K kalitesinde, 4096 x 4096 boyutlarındaki fotoğraflar da gönderilebilecek. Yayınlanan güncellemeden sonra fotoğrafların çözünürlüklerinde hiçbir azalma olmadan netliği korunacak. Böylece fotoğraf yakınlaştırıldığında bile o keskinliği kaybolmayacak. Yakında Türkiye’de de yayınlanacak olan bu güncellemeden sonra yeni özelliği kullanmaya başlayabileceksiniz.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.