• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Facebook Messenger’a Canlı Yayın Özelliği Geldi!

Facebook Messenger, yayınladığı yeni güncellemesiyle birlikte yeni bir özelliği uygulamaya eklemiş oldu.

En popüler sosyal paylaşım uygulamalarından biri olan Snapchat ile rakip olmaya devam eden Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger’a canlı yayın özelliğini getirerek başka bir boyuta geçmiş oldu.

Tasarım olarak da yenilenen Messenger, Snapchat ile olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. İlk olarak Facebook’a gelen canlı yayın özelliği, geçtiğimiz günlerde Instagram’a da gelerek bu özelliği her taraftan kullanmamız için teşvik edilmişti.

facebook-messenger-live

Kullanıcı sayısı olarak artış olmasa da sabit sayıyı korumaya çalışan Facebook, Messenger’a canlı yayın özelliğinin yanı sıra Türkçe dilde çeşitli efektler de ekliyor.

Instagram’da bulunan Boomerang gibi videolar gönderebileceğiniz gibi, fotoğraflara değişik fitreler vererek emojiler ekleyebilirsiniz.

Periscope ile hayatımıza giren canlı yayın özelliği, şimdilerde neredeyse her uygulamada yer alıyor. Popülerlik açısından Snapchat birinciyken Facebook Messenger ise ikincilikle yetiniyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.