Facebook Messenger’a Çeviri Özelliği Geliyor!

facebook-messenger.jpg

Mesajlaşma platformları arasında en yayın olarak kullanılan Facebook Messenger, yeni özelliğiyle birlikte daha kullanışlı hale gelecek. Yapılan yorumları dilinize çevirecek olan bu özellik, kullanıcıları büyük bir dertten kurtaracak.

M Çeviriler ismindeki yenilik, yaklaşık iki ay önce F8 konferansında tanıtılmıştı. Uygulamaya dahil edilen yapay zeka ile kişiler hızlı yanıt verme ve plan yapma gibi hizmetlerden yararlanabiliyor. Böylelikle uygulama artık mesajlaşma eyleminden çıkarak ödeme ve oyun gibi alanlarda da kullanılabiliyor.

Yeni M Çeviriler özelliği, Facebook’da yer alan çeviri sistemiyle aynı mantıkta ilerliyor. İngilizce konuşmakta olan bir kişi, farklı bir dilde mesaj aldığında içerik direkt olarak çeviri komutu gösteriyor. Özelliğin tek kötü tarafı Türkçe dilinin henüz yer almaması. Ancak ilerleyen zamanlarda Türkçe dil desteğinin de gelmesi bekleniyor.

Yeni çeviri özelliği, Facebook Messenger tarafından ABD’de çok yakında yayınlanacak. İlk olarak kademeli şekilde kullanıma açılacak olan M Çeviriler özelliği, en başta İspanyolca ve İngilizce dillerini destekleyecek. Diğer ülkeler ise zaman içerisinde eklenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git