Facebook Slingshot İle Snapchat’e Rakip Oluyor!

Facebook her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Birçok uygulamayı satın alarak adından söz ettirmeyi başaran Facebook, uygulamasının haricinde kendini geliştirerek başka kitleleri de hedef almayı başarıyor. Geçen sene Snapchat’i 3 Milyon Dolar’a satın almak isteyen Facebook reddedilince kendi SnapChat’ini kendisi çıkarmaya karar verdi.

App Store’da yanlışlıkla yayınlandığı açıklanan Slingshot, aynı Snapchat’teki gibi fotoğraf, mesaj ve video gönderilmesine olanak tanıyor. Bir benzerlik de; belli bir süre sonra yapılan bu paylaşımların otomatik olarak silinmesi.

Slingshot facebook (1)

Slingshot’ın yanlışlıkla yayınlandığı söylense de bilerek sızdırıldığı da yapılan iddialar arasında. En popüler uygulamalardan biri olan SnapChat’in bu benzeri uygulaması olan SlingShot’a ne kadar ilgi gösterilecek henüz bilinmiyor. Zaten hazırda SnapChat kullanıcıları varken kişilerin SlingShot’a yönelip yönelmeyeceği merak ediliyor.

Faceook kullanıcı sayısına bakarsak bu uygulamanın etkili olması da oldukça yüksek görünüyor. SlingShot yayınlandıktan sonra hemen kaldırılsa da çok yakında yeniden piyasada olacak. Tekrar yayınlandıktan sonra iTunes üzerinden indirilebilecek. Piyasaya yeniden giriş yaptıktan sonra SnapChat ile arasındaki kıyaslamalar belli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.