Facebook, WhatsApp ve Instagram İle Birleşiyor!

Sosyal medya ağları arasında öne çıkan platformlardan Instagram, WhatsApp ve Facebook, markalaşma dönemine girmeye hazırlanıyor.

ABD’de meydana gelen anti tröst testleri devam ederken bu kararın alınmasını sağlayan Facebook, düşüncelerine göre yaşanan karışıklıkları önlemek için çalışmalara başladı. Adını bilmediğimiz bir Facebook sözcüsü, ortaya çıkan gizlilik ve veri sorunlarından sonra hala bu eyleminden olumlu dönüşler alacağını düşünüyor. Instagram from Facebook ve WhatsApp from Facebook ile beraber Facebook’a ait tüm hizmetler açısından daha açık olunacağının altını çizen Facebook sözcüsünün yanı sıra daha önce de bu plan ortaya atılmıştı. Yaklaşık 3 ay önce Jane Manchun Wong, bu fikirden bahsetmişti.

O dönem çok ciddiye alınmayan bu plan, şimdiki aşamaya ulaşamamıştı. Bundan sonra çalışanların da bilgi verdiği bu yeni atılımdan vazgeçilemeyeceği düşünülüyor. Bu plan ile birlikte Facebook, daha da merkezde olacak. Yani Instagram’dan Boomerang uygulamasında olduğu gibi bir durum yaşanacak. Boomerang videolar Instagram’ın imzasını taşıyor. Facebook da aynı bu şekilde WhatsApp ile Instagram gönderilerini üzerine almayı hedefliyor. Yeni hamlesiyle Instagram’ı da WhatsApp’ı da kullanım olarak kendi himayesine almaya hazırlanan Facebook, ona ait olan markaların gücünü, kötüye giden imajını kurtarmak için kullanabilir.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.