• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Facebook’a Renkli Yorum Özelliği Geliyor!

Yakın zaman içinde birçok yenilik yaparak rakiplerine yetişmeye çalışan Facebook, yine ilginç bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Şimdilik test aşamasında olan yeni yorum özelliği, paylaşımları renklendirecek gibi gözüküyor.

Sosyal medya ağı, daha önce kullanıma sunduğu renkli arka plana sahip metin paylaşımlarının ardından yorumlara da bu özelliğini getirecek. Böylece bu özelliğini daha fazla büyütmeyi hedefliyor.

Henüz bir kısım kullanıcısına bu özelliğini sunan Facebook, platformdaki yorumlar kısmını tamamen değiştirecek gibi duruyor. Bir paylaşıma yorum yapılırken üst bölümde yer alan renklerden biri seçilerek renkli bir yorum yazılmış oluyor ve böylece daha çok ön plana çıkmış oluyor. Bu yeni özellik şimdilik mobil uygulamalar üzerinden kullanılabiliyor.

Geçtiğimiz sene Aralık ayında yayınlanan renkli arka plana sahip paylaşım yapma özelliği, ilk olarak Android’e hemen ardından da iOS için kullanıma sunulmuştu. Kısa süre içerisinde web sürüm için de yayınlanan bu özelliğin ardından yeni yorum özelliği de kullanıma sunuldu. Bu yeniliğin resmi olarak ne zaman duyurulacağı ve bütün kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

521 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.