• 1511 içerik
  • 24 kategori
  • 2946 yorum

Facebook’a Yeni Bir Özellik Geldi!

Geçen sene kullanıma sunulan reaksiyon özelliği, daha geniş olarak kullanıma açıldı. Facebook’un beğen tuşunun detaylı sürümü olan bu özellik, bir paylaşımı sadece beğenmek yerine değişik duyguları da ifade etmek için kullanılıyor.

Birbirinden ilginç 6 emojinin yer aldığı bu özellik artık yorumlar için de kullanılabilecek. Böylece bir yorumu yalnızca beğenmek yerine hislerinizi belli eden sevimli ifadeler paylaşabileceksiniz.

Facebook’un açıklamalarına göre kullanıcıların bu yönde çok fazla talepte bulunduğu, beğeni butonu yerine daha fazla tepki özelliğinin olması gerektiği belirtildi. Şimdilik bir kısım kullanıcı için aktif olsa da çok yakında herkes için kullanıma sunulacak. Daha önce Facebook paylaşımlarında nasılsa, yorumlar için de birkaç saniye beklendiğinde ifadeler görülebilecek.

Bu reaksiyon özelliği, Facebook paylaşımlarının yanı sıra Messenger uygulamasına da gelmişti. Aynı zamanda Messenger’da kullanılan bu ifadeler arasında beğenmedim anlamına gelen bir emoji de bulunuyor. Yayınlanan bu yeni özellik, genel kullanıcılardan daha çok reklam verenleri yakından ilgilendirecek gibi görünüyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

510 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 1 yorum var
Web Tasarım istanbul 08 Mayıs 2017 / 20:33

güzel olmuş bence bravo.