• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Facebook’tan Yeni Uygulama: Notify

Facebook’un yeni haber uygulaması Notify, dün itibariyle kullanıcılara sunuldu. Haber, hava durumu gibi bilgilere ulaşabileceğiniz uygulama, ana ekranda bulunan uyarıya giriş yaptığınızda sizi bilginin paylaşıldığı asıl web sitesine yönlendiriyor.

Notify, kullanıcıların Facebook üzerindeki ilgi alanlarına göre haberler yayınlıyor. Böylece uygulamada karışık iletiler yer almıyor. Facebook bu yeni uygulamasıyla haber sitelerine rakip olmayı hedefliyor. Eski popülerliğini kaybeden sosyal ağ, bu tarz yenilikleriyle kullanıcılarını kaybetmemeye, hatta artırmaya çalışıyor.

facebook-notify

iOS kullanıcıları için yayınlanan Notify uygulaması, takip ettiğiniz haberlere göre telefonunuza bildirim gönderiyor. Özellik olarak Twitter’a benzetilen uygulama, öncelikle kategori ve yayıncılar olarak haber kaynaklarını belirlemenizi istiyor. Daha sonra gelen bildirime tıkladığınızda otomatik olarak web sitesine giriş yapmanızı sağlıyor. Şimdilik, CNN, New York Times, ABC, Vice, Bloomberg Business ve Fox Sports gibi kanallarla anlaşması bulunan Facebook, çok yakında yerli kanallar ile de anlaşma sağlayacak. Uygulamanın Android kullanıcıları için de çok yakında yayınlanması bekleniyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.