Facebook’tan Yeni Uygulama: Notify

facebook-notify.jpg

Facebook’un yeni haber uygulaması Notify, dün itibariyle kullanıcılara sunuldu. Haber, hava durumu gibi bilgilere ulaşabileceğiniz uygulama, ana ekranda bulunan uyarıya giriş yaptığınızda sizi bilginin paylaşıldığı asıl web sitesine yönlendiriyor.

Notify, kullanıcıların Facebook üzerindeki ilgi alanlarına göre haberler yayınlıyor. Böylece uygulamada karışık iletiler yer almıyor. Facebook bu yeni uygulamasıyla haber sitelerine rakip olmayı hedefliyor. Eski popülerliğini kaybeden sosyal ağ, bu tarz yenilikleriyle kullanıcılarını kaybetmemeye, hatta artırmaya çalışıyor.

facebook-notify

iOS kullanıcıları için yayınlanan Notify uygulaması, takip ettiğiniz haberlere göre telefonunuza bildirim gönderiyor. Özellik olarak Twitter’a benzetilen uygulama, öncelikle kategori ve yayıncılar olarak haber kaynaklarını belirlemenizi istiyor. Daha sonra gelen bildirime tıkladığınızda otomatik olarak web sitesine giriş yapmanızı sağlıyor. Şimdilik, CNN, New York Times, ABC, Vice, Bloomberg Business ve Fox Sports gibi kanallarla anlaşması bulunan Facebook, çok yakında yerli kanallar ile de anlaşma sağlayacak. Uygulamanın Android kullanıcıları için de çok yakında yayınlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git