• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Fenerbahçe eSpor Dünyasına Adım Attı!

eSpor’da artık ciddi ciddi olarak Türkiye’de kendine yer bulmaya başlıyor. Beşiktaş’dan sonra şimdi de Fenerbahçe “1907 Fenerbahçe” adıyla eSpor dünyasına kucak açıyor.

2015’te eSpor dünyasına ilk adımı atan Beşiktaş’tan sonra Fenerbahçe’de rekabete ortak olma yolunda ilerliyor. 2016’da Avrupa Ligi EU LCS’te boy gösteren Schalke 04’ün ardından 3. futbol takımı da espora girmiş olacak.

Yeşil sahalardan adalet meydanlarına uzanan rekabette, artık sarı lacivert bayraklarda sallanacak. League of Legends Türkiye Profesyonel liginde mücadele edecek olmasından kaynaklı olarak heyecan dozu 2 kat artacaktır. Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, “Türkiye’de esporun en büyük destekçisi olarak, bu eko-sistemin büyük kitleler eşliğinde gelişmesinden ve ülkemizin güzide kulüplerinin League of Legends dünyasına resmi olarak dâhil olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.dedi

Riot Games Türkiye espor Direktörü Bora Koçyiğit ise yaptığı değerlendirmede; “Bu denli büyük bir taraftar kitlesini arkasına almış, Türk spor tarihinin en özel markalarından 1907 Fenerbahçe’nin espor dünyasında yer alması son derece sevindirici. Bu ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da konuşulacak büyüklükte bir gelişme. Dünyada da örneklerini gördüğümüz gelişim, esporun ilerleyen dönemlerde çok daha iyi yerlere gelmesini sağlayacaktır” dedi.

Yiğit

Yazar: Yiğit

#editör

Dünyanın en ciddi insanıyım. Cıvıklığı hiç sevmem. Kendi aranızla konuşmayın.

274 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.