FinansCepte Hacklendi!

Borsa, döviz ve altın piyasasını yakından takip eden kişilerin tercih ettiği uygulama FinansCepte, bu alanda en popüler uygulamalardan biri olarak biliniyor. FinansCepte kullanıcıları, telefona gelen bir mesajla neye uğradıklarını şaşırdılar. Bu mesaj, mesaj gönderim altyapısının hacklendiğini gösterdi. Düzenli bir şekilde borsa ve finans hareketlerini kontrol etmek için kullanılan uygulama, şimdilik kimliği belirsiz bir kişi ya da kişiler tarafından ele geçirildi. Kullanıcılardan birinin paylaşmış olduğu görüntüdeki mesaj, uygulamayı arkadaş bulma sitesi gibi göstermeye çalışıldığını gösterdi.

Uygulamanın yönetimi, bu olayla ilgili bir açıklamada bulundu. Paylaşılan açıklamada yaşanan saldırının doğru olduğu belirtildi. Ayrıca tüm kullanıcılarından özür dileyen uygulama, bu olaydan dolayı mahcup olduklarını dile getirdi. Gerekli işlemlerin yapılacağını çok net bir şekilde belirten FinansCepte yönetimi, aynı zamanda bu olayın sunucu tarafına yapılmış bir adım olduğunu söyledi.

En son edinilen bilgilerde kullanıcıların çoğunun bu güvenlik açığından dolayı uygulamayı kaldırdığı öğrenildi. Şimdilik daha fazla detay yer almasa da ilerleyen günlerde ne olur tabi ki bilinmiyor. Peki, sizce neden böyle bir saldırı oldu?

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.