Firefox Yakında iOS’ta!

firefox-ios.jpg

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Mozilla’nın tarayıcısı Firefox, yakın bir zamanda iOS’ta olacak. Bu haberin ilk açıklamasını Mozilla’nın yetkililerinden Lucas Blak yaptı.

Seneler sonra iOS’a gelecek olan Firefox, Mac ve Windows’un tercih ettiği tarayıcılardan biri. Önceden iOS versiyonu olmayan tarayıcı, Mozilla’nın harekete geçmesiyle iOS’a da gelmiş bulunuyor.

iOS’a gelecek olan Firefox, Mozilla tarafından bir resmi açıklama ile duyurulmadı. Ama şirketin yöneticisi Lukas Blakk, sosyal medya hesabından bu haberi doğruladı. Hesabından kullanıcıların tercih ettikleri neyse onu geliştireceklerini belirten bir açıklama yaptı.

Bilindiği üzere Mozilla iOS’a karşı mesafeli davranıyordu. Bunun nedeni iOS için geliştirilmiş tarayıcıların 3. Parti motorlar kullanımına Apple’ın onay vermemesiydi. Bu karar da bir değişiklik olmadı. Ama Mozilla, Apple’a bir adım attı. Yapılan duyuruda Firefox’un iOS’a geleceği doğrulandı ama ne zaman geleceği hakkında bir bilgi verilmedi. Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git