Firefox’un Aylık Ücreti Belli Oldu!

Birçok web sitesi, normale göre daha çok reklam yerleştirmesi yaptığı için açılabilir sayfalarda kişiler bu durumdan oldukça şikayetçi olmaya başladı. Ama web sitelerin de bu reklamlara ihtiyacı var ve bu alanda Mozilla, Chrome’dan geri kalsa da senelerdir kullandığımız tarayıcısı olan Firefox’a özel abonelik servisi başlatacak. Ücretli olacak olan bu servis, kişilere reklamsız bir deneyim yaşatacak. Ücret olarak ise aylık 4.99 Dolar ödenecek.

Firefox, konuyla ilgili gazetecilik alanında daha başarılı bir kullanım sunabilmek için dünya çapında ünlü yayıncılarla ortak olduğunu belirtti. Aylık kazançlarını ise bu ortaklarla paylaştıklarının altını çizdi. Böylelikle kullanıcılar ücret ödeyerek hala desteğini kesmemiş oluyor. Aynı zamanda reklamların dikkat dağıtmadan kullanıcıların daha harika bir deneyim yaşamalarını sağlıyor ve kaliteli içerikler getireceği düşünülüyor. Bütün cihazlar ile senkronize edilebilen yer imleri, ses sürümleri ve yeni içerikleri keşfetme eklentileri de Firefox’a dahil olacak. Bunlar, eklentiler aracılığıyla ücret ödemeden Firefox’a dahil olan özelliklerden bazıları. Ama Firefox’un, 3. Taraf geliştiricilere güven duymayan ve eklenti kurmak istemeyen kişilere de avantajları olacak.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.