Football Manager 2015 İnceleme

Her sene olduğu gibi bu sene de Menajerlik oyunu dediğimiz de aklıma tek bir oyun geliyor Football Manager 2015 olacaktır. Kaç yıldır üst bir düzey yenilik gelmeden yoluna devam eden FM 2015 yine aynı şekilde devam ediyor.

Football Mager 2015‘i bu sene ön sipariş ile aldım, 2 hafta önce erişim hakkı sağladılar. Fakat bu yarardan çok bana zarar sağladı aslında. Çünkü oyun tam anlamıyla bitmiş değildi ve eksikleri çok vardı. 2 hafta önceden çıkartılması benim bir işime yaramadı. Update beklemeye başladım ki hatalar gitsin diye.

FM 2014 ile FM 2015 ‘i karşılaştırmasını yapmak istemiyorum fakat küçük değinmelerde bulunacağım. Yenilik olarak baktığımız da arayüz değişmiş. Üst panelde bulunan menüler sağ tarafa alınmış. Her şey açılır kapanır panel değil de ekranın üstünde görebileceğiniz yerlere konmuş.

Menajer Stili seçeneği gelmiş, eskiden ” geçmiş futbolculuk kariyeri” olayı artık Menajer lisans dereceniz ve kariyer geçmişinizi ayarlayarak puanlarınızı buna göre dağıtıyorsunuz. Her zamanki gibi seçtiğiniz takıma göre de bir tema yer alıyor. Logolar lisanslı değil hala çok yakın bir süre sonra Logo paketleri gelir onları kullanıyorduk zaten.

3D moturu görsel olarak geliştirilmiş, yapay zeka bakımından baktığımız da hiç bir iyileştirme göremedim. Hala saçma saçma gol yiyor, en dandik takımı bile yenemiyorum. Hazırlık maçlarında As kadro ile üçüncü lig takımını yenmekte zorlandım. Eskiden de aynıydı şimdi de aynı FM 2014 çok az oynadım daha çok FM 2013 oynadım 700 saate yakın bir süre.

Transfer konusunu merak ediyorsanız yine değişmedi. Ortam aynı şekilde devam ediyor. En kötü oyuncuyu bile alamıyorsunuz. Selçuk’a transfer etmek istemiştim 9 Milyon $ verdim fakat Galatasaray bana 39 Milyon $ geri teklif yolladı. Neyse sonuç olarak bekleneni vermedi fakat başka yapımcı olmadığı için seviyorsanız alın.

Görüntülemeler
84
Konu Kategorileri:
Konu DışıOyun İnceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.