Fotoğrafçılar İçin Altın Saat Uygulaması!

Fotoğraf çekmeyi profesyonel hale getiren yada keyif aldığı için makinesini elinden düşürmeyen o kadar çok insan var ki. Onlar için en önemli şeylerden biri de ışıktır. Özellikle dış çekim için ışığın açısının, havanın nasıl olacağı ve birçok etkenin fotoğrafçılar için ne kadar önemli olduğu da aşikar.

Exposure ismindeki bir girişim, fotoğraf çekmeyi daha da kolaylaştırmak adına Golden Hour (Altın Saat) ismindeki uygulamayı satışa sundu. Golden Hour uygulaması aynı zaman da ücretsizdir de. Kullanımı çok basit olan bu uygulama, size olduğunuz yerdeki güneşin doğuş ve batış saatini gösteriyor ve kişilerin en iyi ışıktan yararlanmalarına olanak tanıyor.

golden hour

Uygulamanın güneşin doğuşu ve batışı saatlerini göstermek dışında başka özellikleri de bulunuyor. Onlardan biri de kişiye hatırlatmalarda bulunabilmesi. Yani güneş doğumu ve batımı zamanlarının hatırlatması gibi de özellikleri bulunuyor. Hafta içi ve hafta sonu için ayrı özel hatırlatmada yapabiliyorsunuz.

Golden Hour uygulaması şimdilik yalnızca iOS için uyumlu. Android için benzeri uygulamalar da mevcut. Golden Hour’u buradan indirebilirsiniz.

[market link=” https https://itunes.apple.com/us/app/golden-hour-by-exposure/id882911396?mt=8″ icon=”iOS”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git