Foursquare Swarm’ı Yayınladı!

swarm-uygulamasi.jpg

Foursquare, bilindiği üzere haftalar önce 2’ye bölüneceğini bildirdmiş ve check-in’ler için ayrı bir uygulama olan Swarm’ı tanıtmıştı. Bugün de Swarm uygulaması Google Play ve App Store’dan indirilmek için hazır hale geldi.

Swarm uygulaması, Foursquare’nin yalnızca check-in yapılan zamanlardaki hali denilebilir. Yani yer bildirmekten çok etraftaki arkadaşları bulmak ve birçok mekandaki check-in yapma seçenekleri Swarm’a taşındı.

Swarm, Foursquare’de olduğu gibi arkadaşlarınıza nerede olduğunuzu göstermek için yer bildirmenize imkan tanıyor. Ama arkadaşlarınız yer bildirmemiş olsalar dahi pasif lokasyon sinyalleri sayesinde etraftaki arkadaşlarınızı size göstererek farkını ortaya koyuyor. Ama bulunduğu yerin bilinmemesini isteyenler içinde Swarm’ın bir seçeneği var. Bu özelliği kapatarak yerinizi gizleyebiliyorsunuz.

swarm

Bu uygulama, aynı zamanda bütün check-in geçmişinizi görüntülemenizi sağlıyor. Ama Foursquare’de olan mayor’luklar Swarm’a taşınmıyor. Swarm, mayorluk olayını sadece arkadaşlar arasında geçerli kılarak farklı bir boyut getirmiş oluyor. Ayrıca Foursquare’de kazanılan rozetlerin hepsi Swarm uygulamasına aktarılabiliyor.

Foursquare, bu sayede güvenilir bir yer bildirme platformu olarak adından söz ettirmiş oluyor. Çünkü Foursquare, check-in yapmaktan çok mekan keşfetmek ve oradaki insanlara ulaşabilmek için kullanılıyordu.

5 Replies to “Foursquare Swarm’ı Yayınladı!”

 1. sezer dedi ki:

  Check innasılyapılıyor

  1. Funda dedi ki:

   Merhaba Sezer,
   Swarm’ın arayüzü foursquare ile çok benziyor. Sağ üst köşede check-in sembolüne tıklıyorsun. Otomatik olarak konumun bulunacaktır. Ama istersen “mekan değiştir” yazan yerden diğer yerlere de göz atabilirsin.

 2. Nurhan dedi ki:

  En son şurada görüldü yazısı nasıl gizlenir

  1. Funda dedi ki:

   Merhaba Nurhan;
   Swarm’da üst kısımda profil resminizin ve en son check-in yaptığınız yerin bilgisinin bulunduğu bölüm turuncuysa, bu özellik aktif demektir. Turuncu bölümü sağa doğru kaydırıp gri olarak ayarlayın. Böylece en son görüldüğünüz yer gizlenmiş olacaktır.

 3. Simay dedi ki:

  Swarmda arkadasım OLMASINA rağmen checkinlerini göremiyorum bunu nereden yapabiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git