• 1527 içerik
 • 24 kategori
 • 2954 yorum

Foursquare Swarm’ı Yayınladı!

Foursquare, bilindiği üzere haftalar önce 2’ye bölüneceğini bildirdmiş ve check-in’ler için ayrı bir uygulama olan Swarm’ı tanıtmıştı. Bugün de Swarm uygulaması Google Play ve App Store’dan indirilmek için hazır hale geldi.

Swarm uygulaması, Foursquare’nin yalnızca check-in yapılan zamanlardaki hali denilebilir. Yani yer bildirmekten çok etraftaki arkadaşları bulmak ve birçok mekandaki check-in yapma seçenekleri Swarm’a taşındı.

Swarm, Foursquare’de olduğu gibi arkadaşlarınıza nerede olduğunuzu göstermek için yer bildirmenize imkan tanıyor. Ama arkadaşlarınız yer bildirmemiş olsalar dahi pasif lokasyon sinyalleri sayesinde etraftaki arkadaşlarınızı size göstererek farkını ortaya koyuyor. Ama bulunduğu yerin bilinmemesini isteyenler içinde Swarm’ın bir seçeneği var. Bu özelliği kapatarak yerinizi gizleyebiliyorsunuz.

swarm

Bu uygulama, aynı zamanda bütün check-in geçmişinizi görüntülemenizi sağlıyor. Ama Foursquare’de olan mayor’luklar Swarm’a taşınmıyor. Swarm, mayorluk olayını sadece arkadaşlar arasında geçerli kılarak farklı bir boyut getirmiş oluyor. Ayrıca Foursquare’de kazanılan rozetlerin hepsi Swarm uygulamasına aktarılabiliyor.

Foursquare, bu sayede güvenilir bir yer bildirme platformu olarak adından söz ettirmiş oluyor. Çünkü Foursquare, check-in yapmaktan çok mekan keşfetmek ve oradaki insanlara ulaşabilmek için kullanılıyordu.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 5 yorum var
sezer 07 Temmuz 2014 / 19:15

Check innasılyapılıyor

  Funda
  Funda 08 Temmuz 2014 / 14:17

  Merhaba Sezer,
  Swarm’ın arayüzü foursquare ile çok benziyor. Sağ üst köşede check-in sembolüne tıklıyorsun. Otomatik olarak konumun bulunacaktır. Ama istersen “mekan değiştir” yazan yerden diğer yerlere de göz atabilirsin.

Nurhan 29 Mayıs 2015 / 19:13

En son şurada görüldü yazısı nasıl gizlenir

  Funda
  Funda 29 Mayıs 2015 / 21:33

  Merhaba Nurhan;
  Swarm’da üst kısımda profil resminizin ve en son check-in yaptığınız yerin bilgisinin bulunduğu bölüm turuncuysa, bu özellik aktif demektir. Turuncu bölümü sağa doğru kaydırıp gri olarak ayarlayın. Böylece en son görüldüğünüz yer gizlenmiş olacaktır.

Simay 11 Temmuz 2015 / 00:03

Swarmda arkadasım OLMASINA rağmen checkinlerini göremiyorum bunu nereden yapabiliyor