Galaxy Note 3’ün Teknik Özelliklerine Henüz Karar Verilmedi

Samsung geçtiğimiz dönemlerde telefon-tablet melezlerini konumlandırdığı Galaxy Note serisi cihazlarıyla oldukça yüksek satış rakamları yakalamayı başarmıştı.Bu dönemde ise Note Serisinin 3. cihazı olacak olan Note III’ ü piyasa sunmayı planlayan Samsung iddialara göre cihazın teknik özelliklerine hala karar veremedi.

Cihazın ekran boyutunun 5.7″ veya 5.9″  olacağı konuşulurken söylentiye göre Samsung Galaxy Note III için ideal ekran boyutuna hala karar veremedi.

Karar verilemeyen nokta sadece ekran boyutu ile sınırlı kalmıyor. Note III‘de kullanılacak  ekranın cinside tartışılan konuların arasında kendini gösteriyor. Samsung’un prototip cihazlarında FHD Amoled, Bükülebilir Amoled (Cihazı daha ince yapabilir) hatta Sharp şirketinin bir panel teknolojisi olan IGZO panel kullandığı dedikodular arasında.

Başka bir tartışma ise cihazın kamerası hakkında. Söylentilere göre Samsung Note serisinin gelecek üyesi Note III‘de  kullanacağı kamera sensörü konusunda da kesin kararını verebilmiş değil.Piyasadaki rakiplerinden geride kalması için 13 MP bir sensör ile gelmesi beklenen cihaz için Samsung gözünü karartmış olabilir.Cihazın Daha ince olabilmesi için Samsungun 8MP bir kameraya cihazda yer vereceği iddialar arasında.

Galaxy Note III İçin Beklenen Özellikler:

  • FHD amoled ekran
  • 13MP arka 2MP ön kamera
  • 2GB veya daha geniş ram
  • 4 çekirdekli işlemci (Snapdragon 800 Veya Exynos Octa)
  • Samsung Galaxy S IV ile benzer tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.