Galaxy Note 4 İlk Görüntüler

GSMarena‘nın yayınladığı yeni görüntüler Note 4‘ün tasarım ve özellikleri açık olarak gözler önüne seriyor. Samsung cephesinin S modelleriyle yakalayamadığı başarıyı yakalan Note serisi, yeni görünüm ve özellikleri yine popüler olacak gibi.  Galaxy Note 3 çok benzeyen Note 4’de farklı olarak arka kapağındaki deri desen değişmiş ve yan tarafları metal olarak geliyor.

Arka bölümde bulunan LED flaş, kamera lensi ve nabız ölçer Galaxy Alpha da olduğu gibi yerleştirilmiş. Samsung’un büyük umutlar ile çıkaracak olduğu Note 4 ‘de beklenen RAM miktarı olarak 4GB olarak düşünüyoruz. Note 2’de 2GB, Note 3’de 3GB olunca insan haliyle Note 4’de 4gb bir ram bekliyor. İşlemci olarak Samsung kendi işlemcisi olan 64 bit Exynos 5433 kullanmayı planlıyor.

Exynos 5433 yongaseti, ARM’ın big.LITTLE tasarımını benimseyen 4 adet Cortex-A53 ve 4 adet Cortex-A57 çekirdeklerini iş yüküne göre devreye sokuyor ve gerekirse 8 çekirdek birden çalışabiliyor. Exynos 5433 yongasetinin 20nm fabrikasyon süreci ile üretileceği belirtilirken, maksimum frekans hızı ise 1.3GHz olacak.
Exynos 5433 yongaseti beraberinde mobil dünyanın en güçlü grafik birimi olarak lanse edilen ve 16 çekirdeğe kadar ölçeklenebilen Mali-T760 ile geliyor. Bu açıdan Snapdragon 805 ve Exynos 5433 yongasetlerinin benzer bir grafik performansı ortaya koyacağı ifade ediliyor
Note 4 Ortaya çıktı

Note 4 Ortaya çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git