Galaxy S5 Android ve Tizen İşletim Sistemini Aynı Anda Kullanacak

tizen-android.jpg

Samsung firması, son dönemde akıllı telefon piyasasının en büyük ve öncü firmalarından birisi haline gelmeyi başardı. Galaxy serisi adı altında çıkardığı ürünler ile tüm dünyanın ilgisini de üzerine çekmeyi başardı. Bu zamana kadar çıkardığı tüm ürünlerde Android işletim sistemi kullanan Samsung mühendisleri, çıkaracakları yeni ürünlerde çift işletim sistemi modelini baz alacaklarını resmen açıkladı.

Samsung Galaxy S5 modeli ile ilgili olarak ilk detaylar yavaş yavaş sunulmaya başlandı. S4 modeli çıkmadan önce çift işletim sistemi uygulaması denenmiş ancak başarılı olunamamıştı. Mühendisler, Android ile en uyumlu çalışabilecek işletim sistemini sonunda buldular ve planlarını hayata geçirmeye hazırlanıyorlar. 2014 yılının sonlarında tanıtılması beklenen Galaxy S5 akıllı telefonda çift işletim sistemi kullanılacak. Android ve Tizen işletim sistemleri arasında uyumluluk sağlayan ve performans anlamında ikna edici sonuçlar elde eden Samsung mühendisleri, artık bu aşamada sona gelindiğini de resmen duyurdu.

Tizen işletim sistemi aslında birçok kişinin tanımadığı ve kullanmadığı bir model. Ancak Android ile birleştirildiğinde muazzam bir kullanım sunmasını beklediğimiz Tizen’i aktif olarak Samsung Galaxy S5 serisinde yakın olarak tanıma fırsatına sahip olacaksınız. Çift mobil işletim sistemi teknolojisini ilk olarak denemesi beklenen Samsung, uygulama ve donanım anlamında da yepyeni özelliklere sahip akıllı telefonlar çıkarmaya devam edecek. Çift çekirdek ile çalışan işlemciler içerisinde iki ayrı işletim sistemi yüklenerek özellikleri harmanlanacak. Böylelikle bir telefon farklı deneyimleri yaşama imkanına nail olacaksınız.

Aynı zamanda Galaxy S5 sürümünde hem Android hem de Tizen uygulamalarını aynı anda rahatlıkla kullanabileceksiniz. Bu uygulamalar ile ilgili tüm detaylı bilgileri sitemiz içerisinden takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git