Get Contact İle Kim Sizi Nasıl Kaydetmiş Öğrenin!

Son günlerde sosyal medyada çok konuşulan GetContact uygulaması, kullanıcılar arasında tartışma yarattı. Başkalarının rehberinde hangi isimle kayıt olduğunuzu gösteren bu uygulama güvenli mi? Güvenliyse nasıl kullanılıyor?

Kayıtlı olmayan bir numara sizi aradığında birçok uygulama sayesinde numaranın kime ait olduğunu öğrenebiliyordunuz. Şimdiyse insanlar sizi telefonuna nasıl kaydetmiş onu öğrenmeniz için yeni bir uygulama popüler oldu.

GetContact nasıl kullanılır?

Güvenli olup olmadığı çok tartışılsa da insanların büyük ilgi gösterdiği bu uygulamayı kullanmaya başladığınız andan itibaren bütün rehber bilgileriniz alınıyor. Kendi numaranızın başkalarında nasıl kaydedildiğini öğrenmek istiyorsanız o kişinin de bu uygulamayı kullanması gerekiyor.

Aslında GetContact’in kullanılma nedeni, istediğiniz numaraları engellemek ve filtre koymaktı. Ama insanlar durumun amacından şaşarak sadece kendilerinin nasıl kayıtlı olduğunu öğrenmek için kullanmaya başladılar.

Uygulamada arama engelleme ve keşfet gibi bölümler bulunuyor. Arama engelleme kısmında aramasını istemediğiniz numaraları engelleyebiliyorsunuz. Ayrıca rapor ettiğinizde bu uygulamayı kullanmakta olan herkesi o numaradan korumuş oluyorsunuz.

GetContact, uygulamanın şartlarını kabul eden ve erişime izin verene herkesin bilgilerini bir araya topluyor. Bu nedenle rapor edilmiş aramalardan direkt olarak korunmak için spam koruma özelliğini açmanız yeterli olacaktır.

Bir diğer özelliği olan keşfet bölümü ise uzun zamandır karşılaşmadığınız arkadaşlarınıza iletişim talebi göndermenizi sağlıyor. Karşı tarafın da isteğinizi kabul etmesiyle birlikte iletişim kurmaya başlayabiliyorsunuz. GetContact uygulaması, hem iOS hem de Android için indirilebiliyor. Ancak kendi bilgileriniz gibi tanıdıklarınızın da bütün verilerinin aktarıldığını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.