Gizliliğe Önem Veren Mesajlaşma Uygulaması: Wiper

Gündemi meşgul eden bir konu var ki o da gizlilik. Özellikle Line uygulamasında ortaya çıkan güvenlik açıkları kullanıcıları kullandıkları diğer mesajlaşma uygulamalarından da şüphe ettirmeye başladı. Onun dışında dünyada son dönemde yaşanan telefon dinlemelerinden dolayı kişiler kendilerine daha kolay erişebileceğini düşündürttü.

Bütün bu endişeleri ortadan kaldıracak, gizliliği öne çıkaran Wiper isminde bir uygulama var. Telefon görüşmelerinden sonra ve mesajlaşmaların ardından bütün bilgileri siliyor. Bu şekilde görüştüğünüz ya da mesajlaştığınız kişi ile ilgili hiçbir bilgi telefonunuzda kaydolmuyor.

Wiper uygulaması, WhatsApp ve Snapchat’in birleşimi gibi olmuş denilebilir. Viber ile de isim benzerliği olan Wiper, bütün mesajlaşma uygulamalarına hem rakip hem de alternatif olacak. Ancak 2.5 Milyon’luk bir yatırım ile yola çıkan Wiper, oldukça sağlam bir giriş yapıyor.

Wiper uygulaması aynı zamanda ücretsiz de. Hem iOS için hem de Android için de uyumluluk gösteriyor. iOS ve Android için Wiper’i aşağıdan indirebilirsiniz.

[market link=” https://itunes.apple.com/us/app/wiper-messenger/id828356683?ls=1&mt=8″ icon=”iOS”]
[market link=” https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gowiper.android” icon=”Android”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.