Glasses – iOS Gözlük Deneme Uygulaması

glasses.jpg

Gözlük günümüzde insanların sağlık açısından değilde aksesuar için kullandıkları bir araç haline gelmişken optiklere girdiğimizde gözlük seçiminde fazlasıyla zorlanıyoruz. Eğer güneş gözlüğü alacaksanız Glasses uygulamasını mutlaka denemenizi öneriyorum.

“Keşke gözlük almadan önce keşfetseydim” dediğim bir uygulama olan Glasses eminim sizin çok işinize yarayacak.  Nedeni ise glasses.com tarafından geliştirilen Glasses uygulaması sizin kafa yapınızın 3D modelini çıkarıp üzerine tüm gözlük çeşitlerini koyabiliyor. Gelin yazımızın ayrıntılarında bunu nasıl yaptığına bakalım.

Uygulamayı açtığınız zaman size bu işlemleri 1’er dakikalık videolar ile nasıl yapıldığı bir bayan tarafından anlatılıyor. 3D modelleme tam olarak sizin ön kameranızınn yüzünüzü 90 derece sağa ve sola çekilmiş videonuzdan alıyor ve ardından uygulama kendi marketinde sizin belirlediğiniz fiyat aralığındaki gözlükleri yüzünüze modelleyerek seçmenizi sağlıyor Tıpkı aşağıdaki fotoğraftaki gibi;

glas

  Ardından beğendiğiniz gözlük modelini seçtikten sonra kendi yüzünüzde gözlüğü öne arkaya hareket ettirip yüzünüzde nasıl duruduğunu görebiliyorsunuz. Burada yüzünüzde beğendiğiniz modeli gidip Türkiye’den herhangi bir optikten almanız sizin için daha iyi olacaktır tabi.

Beğendiğinizi umduğum uygulama hakkında küçük bir videomuzda var. Ayrıca programı aşağıdaki iTunes butonundan indirebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=CFlN2PKKG58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git