• 1534 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Gmail, Android İçin Güncelleniyor!

Yakın zamanda web sürümü yenilenen Gmail, tasarımın yanı sıra birçok özelliği de kullanıcılarına sunmuştu. Tüm bunların ardından Android için güncellenecek olan Gmail uygulaması, bu defa yeniliklerini mobil versiyonu için yayınlayacak.

Gmail, uzun zamandır Android’li cihazlarda kaydırma hareketlerini kullanmaya izin veriyor. Ama seçeneklerin sınırlı olması biraz can sıkıyordu. Bu sınırlar içerisinde okundu olarak işaretle ya da arşivleme gibi bazı seçenekler yer alıyordu.

Uygulamanın 8.5.20 numaralı versiyonunda kişiler artık kaydırma hareketlerini kullanırken bunların işlevselliğini belirlemek için 5 ayrı seçenekle karşılaşacak. Yayınlanacak olan güncelleme sayesinde sağ ve sol kaydırma işlemlerini özelleştirebileceksiniz. (sil, okundu, arşivle, sessize al vb.)

Sunulan bu seçenekler öncelikle Gmail’in eski versiyonlarında ortaya çıksa da şuanda bütün kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanacak. Kaydırma hareketlerini kullanmak daha kolayınıza geliyorsa, yayınlanacak olan yeni özellikler ile e-postalarınızı düzenlemek daha keyifli hale gelmiş olacak.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

527 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.