Gmail, Android İçin Güncelleniyor!

Yakın zamanda web sürümü yenilenen Gmail, tasarımın yanı sıra birçok özelliği de kullanıcılarına sunmuştu. Tüm bunların ardından Android için güncellenecek olan Gmail uygulaması, bu defa yeniliklerini mobil versiyonu için yayınlayacak.

Gmail, uzun zamandır Android’li cihazlarda kaydırma hareketlerini kullanmaya izin veriyor. Ama seçeneklerin sınırlı olması biraz can sıkıyordu. Bu sınırlar içerisinde okundu olarak işaretle ya da arşivleme gibi bazı seçenekler yer alıyordu.

Uygulamanın 8.5.20 numaralı versiyonunda kişiler artık kaydırma hareketlerini kullanırken bunların işlevselliğini belirlemek için 5 ayrı seçenekle karşılaşacak. Yayınlanacak olan güncelleme sayesinde sağ ve sol kaydırma işlemlerini özelleştirebileceksiniz. (sil, okundu, arşivle, sessize al vb.)

Sunulan bu seçenekler öncelikle Gmail’in eski versiyonlarında ortaya çıksa da şuanda bütün kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanacak. Kaydırma hareketlerini kullanmak daha kolayınıza geliyorsa, yayınlanacak olan yeni özellikler ile e-postalarınızı düzenlemek daha keyifli hale gelmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git