• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Gmail, iOS İçin Yenilendi!

Gmail uygulaması, iOS kullanıcıları için tamamen yenilenerek değişime uğradı. Hem tasarım hem de genel özelliklerini yenileyen Gmail, yeni güncellemesini bugün itibariyle yayınladı.

Daha hızlı bir performansa kavuşan uygulama, yeni görüntüsüyle de dikkat çekiyor. Kolay kullanımı ve hoş tasarımıyla öne çıkan Gmail’in eski halinden eser kalmadı.

Yenilenen özelliklerine değinecek olursak; gelen e-postayı arşive gönderme ya da silme işlemi Android’de olduğu gibi kusursuz sağlanıyor. Hızlı performansın ve yeni görüntüsünün yanı sıra yeni bir özellik de Gmail’e eklendi. Undo Send ismindeki bu özellik, e-posta gönderdikten sonra size küçük bir özet yolluyor ve değiştirmek istediğiniz bir yer varsa düzenleyip gecikmeli şekilde göndermenizi sağlıyor.

gmail-ios

Undo Send özelliğini masaüstü sürümünde kullanırken e-posta gönderim ertelemesini 5 saniyeden 30 saniyeye kadar erteleyebiliyorsunuz. Ancak iOS uygulamasında bu süre yalnızca 5 saniyeyle sınırlı bırakılmış.

Gmail’in arama özelliği de yenilendi. Yazım önerileri ve arama sonuçları gibi bölümlere ulaşmak artık daha kolay hale getirildi.

Birçok kullanıcının beklediği birleşik gelen kutusu özelliği maalesef bu güncellemede de yer almıyor. Farklı birçok mail adresi bulunan kişiler için hala bir kolaylık sağlamayan Gmail, bu konuda ısrarcı davranmaya devam ediyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.