Google Drive Güncellendi!

drive.jpg

Veri depolama araçlarından biri olan Google Drive, son güncellemesini bugün itibariyle yayınladı. Geçtiğimiz ay yenilenen Gmail’in ardından Google Drive de arayüzünü yeniledi.

Resmi hesaptan paylaşılan duyuruda Google Drive’ın arayüzü için güncellemelerin yapıldığı yer alıyor. İşlevsel açıdan bir yenilik yer almazken, birçok simge ve butonlar taşındığı görülüyor. Aynı zamanda Google’ın en son materyal dizaynına uygun görsel yenilikler yapılıyor. Bu arayüz sayesinde kullanıcılar uygulamadan daha çok verim alacak ve G Suite ürünleri ile uyum için de olacak.

Yayınlanan takvim doğrultusunda yaklaşık 2 hafta sonra uygulamanın güncellenmesi bekleniyor. Görsellik dışında Drive’da fonksiyonel açıdan bir yenilik yer almıyor. Yani Google, bir süre önce Gmail’de yaptığı gibi sadece arayüzde değişiklikler sunuyor.

Yayınlanan yenilikler içerisinde ilk olarak gri olan arka planın beyaz renk olması dikkat çekiyor. Ayrıca bazı ikonların daha da küçültüldüğü görülüyor. Butonlar ve sayfa düzeninde de bazı farklılıklar bulunuyor. Tüm bu yeniliklere eski özelliklere alışan ve vazgeçmek istemeyen kullanıcıların vereceği tepki şimdiden merak ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git