Google Fit Android’e Geldi!

iPhone’da bulunan sağlık uygulaması HealtKit’e rakip olacak olan Google Fit, sonunda Android sistemli cihazlara gelebildi. Uygulamanın getirdiği birçok özellik bulunuyor.

Öncelikle HealtKit uygulaması iOS 8 ile beraber iPhone’a gelmişti. Şimdi ise Google Fit Android için yayınlandı ve çalışma özellikleri HealtKit ile benzerlikler taşıyor. Google Fit, kişinin sağlık beklentilerini ve hareketlerini tek bir el ile kullanmasını sağlıyor.

Google Fit, yürüme, koşu ve bisiklete binmek gibi hareketleri takip ediyor. Zaman ya da toplam adım sayısına göre kişi kendisine bir hedef belirliyor. Bu şekilde kullanıcı hedefe ulaştığında yada ulaşamadığında uygulama size durumu bildiriyor.

Google Fit’in en önemli özelliği ise 3. Parti bu tarz uygulamaları da kendisine bağlayabilmesi ve sağlık bilgilerini girebilmesi oluyor. Uygulama, Android Wear cihazların tümüyle uyumluluk gösteriyor. Ayrıca uygulama üzerinden oluşturulan sağlık bilgilerinize web ya da tablet bilgisayarlar üzerinden de ulaşabiliyorsunuz.

Google Fit, ücretsiz bir uygulama. Bu uygulamayı Android için aşağıdan kolayca indirebilirsiniz.

[market link=” https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.fitness” icon=”Android”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.