Google Haritalar İçin Yepyeni Bir Özellik Geliyor!

Google-Haritalar-Icin-Yepyeni-Bir-Ozellik-Geliyor.jpg

Google Haritalar İçin Yepyeni Bir Özellik Geliyor!

Google haritalar, ilk çıktığı günden itibaren kullanılmaya başlanan en önemli uygulamalar arasında yer alıyor. Google haritalar’ın yıllardır sunmuş olduğu hizmetin amacı; belli bir noktadan gidilmek istenen noktayı kullanıcıya göstermek olarak karşımıza çıktı. Bunun haricinde uzun yıllardır karşımıza önemli bir özellik çıkmadı diyebiliriz. Ancak, son dönemlerde sosyal medya uygulamasına adım atan Google haritalar, topluluk bildirimi özelliği ile daha kullanışlı bir hale dönüşüyor.

Bu bildirimlerin geneli; işletmelere özel gerçekleşen güncellemeler, öneriler, yeni incelemeleri, adres güncellemeleri ve değerlendirmeler olarak ortaya çıkıyor.

Google Haritalar Topluluk Bildirimi Özelliği

Google haritalar yeni özelliği birçok kullanıcıyı yakından ilgilendiriyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, faydalı ve güvenilir güncellemeler ile birlikte bildirimler alabilecekler. Kullanıcılara sunulan bu özelliğe Google Haritalar’ın Keşfet bölümünden ulaşılabilecek. Google tarafından yapılan açıklamaya göre; “Yerel uzmanlar ile takip ettiğiniz kişilerin yanı sıra yiyecek ve içecek satıcıları tarafından Google Haritalar’a eklenen en son incelemeleri, fotoğrafları ve yayınları görebilirsiniz” özellikleri yer alacak.

Google Haritalar İçin Yepyeni Bir Özellik Geliyor!

Yepyeni Bir Özellik Geliyor!

Google Haritalar topluluk bildirimi özelliği ile yakın çevrenizde neler oluyor ve neler olmaya devam ediyor gibi detayları görmek için kartınızı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Alışveriş yaptığınız bir mekanın yeniliklerinden ve sevdiğiniz bir restoranın yeni yemekleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve bununla birlikte gezmek istediğiniz yeni yerler hakkında ve yakın çevrede bulunan gezi yerleri ile ilgili Google Haritalar’ı ziyaret edip, önerileri sayesinde doğru hedefe ulaşabilirsiniz.

Bu topluluk bildirimi özelliği o kadar sistemsel çalışıyor ki, yerel bilgileri aldıktan sonra kullanıcının ilgili alanına göre şekillendirip, sunuyor. Yiyecek ve içecek konusunda seçmiş olduğunuz mutfaklar ya da yemek ile ilgili daha çok öneri, fotoğraf, inceleme ve işletme gönderisi hakkında bilgileri konusunda haberdar olacaksınız. Bu özellik; işletmelerin paket servisi verip vermediğini sizlere sunacak.

Google Haritalar topluluk bildirimi özelliği; Android ve iOS tarafından kullanıma sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git