Google Haritalar Uygulamasına Kullanışlı Güncelleme Geldi

Google Haritalar Uygulamasına Kullanışlı Güncelleme Geldi

Google’ın “Haritalar” isimli uygulamasına bugün, oldukça kullanışlı bir güncelleme geldi. 9.20 versiyonu olarak geçen bu güncelleme ile birlikte Android kullanıcıları oldukça rahatlayacak gibi görünüyor. Biraz güncellemenin içeriğinden bahsedelim…

Örneğin sesli navigasyon özelliğini kullanan biriyseniz, telefonunuz çaldığında hem karşıdan gelen sesi duyuyor, hem de navigasyonun sesini duyuyordunuz. Bu sebeple aşırı derecede gürültü oluşurken, ne telefondakini anlayabiliyor ne de yönünüzü bulabiliyordunuz. Ancak gelen güncelleme ile birlikte, telefon konuşması sırasında navigasyon sesini kapatmak artık sizin elinizde. Navigasyon ayarlarına giderek bu seçeneği devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Güncellemenin bir diğer içeriği, yorum ve fotoğraf ekleme özelliği. Gittiğiniz bir yerin fotoğrafını ekleyip, yorum yaparsanız; sizden sonra o bölgeye giden insanlar hem yorumunuzu hem de attığınız fotoğrafı görebilecekler. Ayrıca saat ve tarih eklemesi de yaparak bir zaman tüneli de oluşturabiliyorsunuz.

Yeni gelen 9.20 sürümü ile birlikte artık sokakların ve caddelerin giriş çıkış noktaları da detaylı olarak görüntülenebiliyor. Önceden bu çıkış noktaları sadece ekranın üst kısmından görebiliyordunuz. Kuşkusuz bu güncellemenin en faydalı Google Haritalar güncellemesi olduğunu söyleyebiliriz.

Google Haritaları İndirmek İçin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.maps

Yazar Hakkında

Cem

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.