Google Haritalar’a Beklenen Özellik Geliyor!

Google Haritaların Android cihazlarda uzun zamandır var olan bir özelliği iOS için de kullanıma sunulacak. Böylelikle trafik sorunları basit bir şekilde bildirilmiş olacak. Sunulacak olan rapor etme özelliği sayesinde Waze’de yer alan bazı özellikler Google Haritalar’da da olacak. Uygulama üzerinden trafik kontrolü sırasında yol kapalıysa veya hız sınırı aşıldıysa bildirim gönderilecek. Speed camera ile birleşen Google Haritalar, zaman içerisinde daha etkili olmaya başlayacak.

Geçtiğimiz sene Waze’de bu özellik görülüyordu. Ama Google Haritalar rapor etme yeniliğini şimdi kullanabiliyor. Çok yakında bu özellik sayesinde trafik sorunları rapor edilecek ve bu yenilik iOS için de uyum sağlayacak. Yayınlanan bazı bilgilere göre bazı iPhone kullanıcıları için bu özelliğin bazı kısımlarının yayınlandığı görülüyor. Bunlar arasında trafiğin sıkışık olduğunu ve hız sınırının aşıldığını bildirmek yer alıyor. Bunu kullanabilmek için navigasyon arayüzündeki buton yeterli olacak.

Ama tüm özelliklerin yayınlanması için bir süre daha beklenilmesi gerekiyor. Tahminlere göre bu ayın sonuna doğru bir güncelleme yayınlanacak ve bütün özellikler kullanıma sunulacak. Bu özellikler içerisinde yol çalışmasını bildirmek ve engelli araçların olduğu yolda bir şey var mı bu gibi şeyler bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.