Google Mesajlar’a Hatırlatıcı Özelliği Geldi!

Yakın zaman önce yayınlanan ve kısa sürede çok konuşulan karanlık mod özelliği, bilindiği üzere Google Mesajlar için de kullanıma sunulmuştu. Android 10 güncellemesiyle beraber bu özelliği kullanmaya başlayan Google Mesajlar, son olarak yeni bir güncelleme daha aldı. Böylelikle 5.2 sürümüyle uygulamaya hatırlatıcı özelliği de eklenmiş oldu.

Karanlık mod özelliğine Google App, Google Asistan, Gmail ve Google Contacts’den sonra Google Mesajlar da yer vermeye başladı. Mesajlaşma olayını farklı bir boyuta taşımayı hedefleyen şirket, son güncellemesiyle beraber yeni bir özelliğini devreye sokuyor. Hatırlatıcı özelliği sayesinde kullanıcılar sonradan göndermek istedikleri mesajları hatırlayacak.

Gündelik hayatta bize gelen birçok mesajı anında cevaplamak istemiyoruz. Ama bu durumu erteledikten sonra da bir daha yanıt vermeyi unutabiliyoruz. Bu olayı çözmek için artık Google Mesajlar bize yardım edecek. Yeni sürümle beraber herhangi bir sohbete basılı tutarak sağ tarafta bir hatırlatıcı simgesi göreceksiniz. Karşınıza gelen seçeneklerden birini seçerek hatırlatıcıyı ayarlayabilirsiniz. Seçenekler arasında 1 saat, sabah, öğlen ve gece gibi alternatifler bulunuyor. Ayarlama işlemi tamamlandıktan sonra sohbetin yanında hatırlatma simgesi çıkıyor. Belirlediğiniz süre bittiğinde bildirim şeklinde mesaj ekrana geliyor. Bu sayede mesajı görüntüleyebilir veya yeniden erteleyebilirsiniz.

Görüntülemeler
145
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.