Google Messenger Yayınlandı!

google-messenger.png

Mesajlaşma uygulamaları son dönemde kendilerini geliştirerek rakip tanımamaya devam ediyor. Bu sırada Google da kendi mesajlaşma uygulamasını tanıttı.

Birçok mesajlaşma uygulaması olmasına rağmen genel olarak WhatsApp ve Facebook Messenger’ın daha çok kullanıldığını görüyoruz. Google da bu iki uygulamayı hedef alarak yeni bir uygulamayı kullanıcılarına sundu.

SMS ve MMS göndermek için kullanılan Messenger’ı geliştirip Google Messenger’ı ortaya çıkaran Google, daha kolay ve pratik bir uygulama sunuyor. Uygulamanın renkli bir görünümü bulunuyor. Google Messenger, tasarım olarak Material’i benimsemiş.

Google, Hangoust uygulaması ile görüntülü konuşma ve mesajlaşmayı sağlıyordu. Şimdi Google Messneger ile sms ve mms göndermeyi hedefliyor. Küçük ve hızlı olması uygulamayı avantajlı hale getiriyor.

Uygulama üzerinden bir mesajı arşivleyip silebilmek de mümkün. Ayrıca gönderen kişi telefonunuzda kayıtlı değilse kişinin üzerine tıklayarak kayıt edebiliyorsunuz.

Google Messenger, yeni bir uygulama olmasına rağmen 10 bine yakın kullanıcısı bulunuyor. Ayrıca 4.6 puanıyla da dikkat çekiyor. Uygulama, Android 4.1 Jelly Bean ve daha üst sürümleri kullanan Android cihazlar için kullanılabilir durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git